Królowa Sonja na wręczenie Szkolnej Nagrody swego imienia


Królowa Sonja nagrodziła Szkolną Nagroda Królowej Sonji Szkole Firda Vidaregåande w Sandane. Już po raz dwunasty nagroda przyznawana jest szkole, która działa na rzecz równości i integracji.

Królowa została przyjęta przez radcę studenckiego Hanne Hjartholm i rektora Hallgeira Hansena, gdy przybyła do szkoły. Spotkała się także z uczniami i nauczycielami.
"Szkoła Firda Vidaregåande wyróżnia się przemyślanym podejściem do integracji i budowania relacji poprzez długoterminową pracę, aby zobaczyć wszystkich uczniów." Juryleder Inga Bostad.


W tym roku 15 szkół zostało nominowanych do nagrody szkolnej Królowej Sonji. Jury podkreśliło, że Szkoła Firda Vidaregåande jest "czymś więcej niż szkołą" i widzi codzienne życie uczniów w szerszym kontekście. Ponad połowa uczniów mieszka w internacie, a szkoła ściśle współpracuje z domami, w których mieszkają uczniowie.


Szkoła pracuje na rzecz dialogu jako podstawowej wartości we wszystkim, co robi, dzięki systematycznym ocenom szkolnym z uczniamii i właścicielami szkół oraz wyróżnia się we współpracy z powiatem, gminą i lokalną społecznością. Szkolnictwo wyższe ma fundamentalne znaczenie w szkole, a silna rada studentów odgrywa główną rolę w szkolnej demokracji.


Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w głównej sali kulturalnej szkoły i została zapoczątkowana rozmowami ministra nauki Torbjørna Røe Isaksena i przewodniczącej jury Ingi Bostad. Były też akcenty muzyczne i taneczne ze strony studentów, zanim królowa przyznała nagrodę w wysokości 250 000 koron oraz dyplom wykonany przez samą królową Sonję. Uczniowie przyczynili się także do przeczytania wiersza, zanim królowa otrzymała możliwość spotkania z kilkoma uczniami podczas wycieczki po szkole.


Wizyta zakończyła się lunchem, na którym zaproszono wszystkich uczniów i nauczycieli.

Źródło zdjęć: NTB Scanpix

3 komentarze:

 1. Królowa ma naprawdę dużo nagród,wystaw,imprez swojego imienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba będzie zrobić ich listę, by się w tym wszystkim połapać.

   Usuń
 2. Królowa ma w sobie klasę. Miło popatrzeć z jakim zaciekawieniem słuchała i podziwiała co młodzież do niej mówi.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.