Matylda i Filip w Indiach-dzień III i IV


Wczoraj królowa Matylda i król Filip rozpoczęli trzeci dzień swej podróży do Indii. Rano zostali oficjalnie powitani w Rashtrapati Bhavan przez prezydenta Indii Ram Nath Kovinda, jego żonę Savitę Kovind oraz Narendrę Modi'ego, Premiera Republiki Indii.

Król i prezydent dokonali przeglądu wojsk, a następnie para królewska udała się do Raj Ghat (Mahatma Gandhi Memorial), gdzie złożyli wieniec z kwiatów, uczcili zmarłego minutą ciszy, wpisali się do księgi gości oraz otrzymali złote popiersie Gandhiego.Następnie para królewska się rozdzieliła: król spotkał się z indyjską minister spraw zagranicznych Sushmą Swaraj, a królowa odwiedziła projekt mikrofinansowania Fusion w New Delhi. Projekt jest realizowany przy wsparciu BNP Paribas i Incofin.Filip odbył również oddzielne spotkanie z indyjskim premierem Narendrą Modi'm w Hyderebad House, po którym odbył się lunch wydany przez premiera oraz wziął udział w ceremonii Last Post mającej uhonorować indyjskich żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej, zwanej też wielką.
Z kolei Matylda spotkała się z pierwszą damą  Savitą Kovind w Rashtrapati Bhavan. Pani Kovind wydała obiad na cześć gościa. Panie omówiły cele zrównoważonego rozwoju podczas tego lunchu.
Później królowa odwiedziła centrum telefoniczne Gurugram Child Line, które pomaga dzieciom bezbronnym. Królowej towarzyszyła pani Maneka Gandhi, minister ds. Kobiet i rozwoju dziecka w Republice Indii.Król wziął udział w końcowej sesji belgijsko-indyjskiej sesji roboczej poświęconej zrównoważonym miastom. Seminarium odbyło się w Taj Diplomatic Enclave Hotel w New Delhi oraz spotkał się z Venkaiahem Naidu, wiceprezydentem Republiki Indii.

Wieczorem odbył się oficjalny bankiet wydany na cześć belgijskiej pary królewskiej przez indyjską parę prezydencką.
Dziś z kolei król i królowa wzięli udział w Forum Biznesu - CII: Utrwalenie więzi gospodarczych między Belgią i Indiami. Nawiązywanie kontaktów z indyjskimi organizatorami wycieczek w celu promowania turystyki w Belgii.

Królowa następnie odbyła wizytę w Project Plan-It Girls w Centrum Społeczności Dakshinpuri, gdzie wzięła udział w debacie na temat pracy na rzecz równości płci i zachęcaniu młodych kobiet do udziału w rynku pracy.
Następnie para królewska otworzyła wystawę Indie i Belgia oraz stulecie Wielkiej Wojny-Indie na Polach Flandrii
Królowa Matylda wyszła też do ludzi zgromadzonych na ulicach Delhi i starała się poświęcić choć chwilę każdemu z nich. Następnie wzięła udział w lunchu z przedstawicielami uniwersytetów i wysokimi urzędnikami z Belgii i Indii, którzy dzielili się doświadczeniami.W tym samym czasie król Filip brał udział w dyskusji na temat globalnych trendów ekonomicznych.Matylda wzięła też udział w obiedzie, którego tematem była Agenda 2030-Cele Zrównoważonego Rozwoju w Edukacji, Zdrowiu i Żywieniu, której jest patronką.
Król Filip spotkał się z minister żywienia Harsimratą Kaur Badal podczas seminarium Belgijski innowacyjny wkład w kształtowanie przyszłości Indii jako globalnego gracza żywieniowego.
Wieczorem odbyło się przyjęcie w belgijskiej ambasadzie wydane przez ambasadora Belgii Jana Lukxa i jego żonę Raka Singh na cześć pary królewskiej. Podczas przyjęcia wystąpił belgijski zespół tańca inspirujący się Bollywood.


Co do stroi Matyldy:
 1. Torebka-Helene Esmeralda, kapelusz-Fabienne Delvigne, kolczyki-Leysen o nazwie Mathilde
 2. Sukienka-Anita Dongre
 3. Suknia nieznanego projektanta
 4. Spódnica, bluzka-Natan
 5. Sukienka-Bernard Depoorter
Źródła zdjęć: Belga Image, Twitter/Belgium in India

5 komentarzy:

 1. Moje serce skradł wczorajszy dzienny ubior krolowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi najbardziej podoba się biała sukienka z dzisiejszego przyjęcia

   Usuń
 2. Wszysrkie stylizacje można określić mianem doskonałych.Różowa,koronkowa jest niezwykle delikatna i idealna na taką okazję. Granatowa pochodzi od tej samej projektantki,której sukienkę również w Indiach założyła Kate i jest równie świetna. Elegancko połączyła żółtą spódnicę z bluzką. Prosta,biała sukienka stała się zachwycająca przez błyszczącą narzutkę.Fuksjowa suknia pasuje do klimatu indyjskiego. Matylda zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.Prezentuje się wspaniale.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się stylizacje królowej z tej podróży, chyba najbardziej te z czwartego dnia

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka z ambasady jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.