Matylda i Filip z wizytą w Brabancji Flamandzkiej


Wczoraj król Filip i królowa Matylda odwiedzili prowincję Brabancja Flamandzka. W miejscowości Grimbergen odwiedzili ekologiczną farmę "Den Diepen Boomgaard", społeczny i zrównoważony projekt. Jako warsztat społeczny "Den Diepen Boomgaard" oferuje możliwości zatrudnienia osobom, które nie mogą znaleźć pracy.
Para królewska udała się następnie do Vilvoorde, aby odwiedzić "Videohouse", wiodącą audiowizualną firmę świadczącą usługi techniczne dla kanałów telewizyjnych, redakcji, domów produkcyjnych i firm. 
Wizyta była kontynuowana w ratuszu w Vilvoorde, w którym odbyły się obrady okrągłego stołu na temat wniosków wyciągniętych z inicjatyw deradykalizacyjnych.


Powrót do Laeken odbył się na pokładzie "Waterbus", łodzi transportu publicznego, która łączy Vilvoorde i centrum Brukseli, przez kanał de la Senne.
Źródła zdjęć: Belga Image, La Monarchie Belge/Facebook

2 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.