Podróż księżniczki Astrid na Wybrzeże Kości Słoniowej


22 października księżniczka Astrid rozpoczęła misją gospodarczą w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej. Tego dnia księżniczka przyleciała do największego miasta państwa-Abidżanu. Towarzyszyło jej 265 osób-przedstawicieli dyplomacji i biznesu, w tym belgijski minister spraw zagranicznych. Spotkali się oni z wiceprezydentem kraju-Daniela Kablana Duncana, jego żonę oraz minister środowiska naturalnego.Następnie księżniczka wzięła udział w briefiengu, który zakończył się koktajlem w hotelu Sofitel Abidżan. Oprócz ministra spraw zagranicznych-Didiera Reyndersa, Astrid towarzyszą: Pierre-Yves Jeholet, Wiceprezydent Rządu Walonii i Minister Gospodarki, Przemysłu, badań, innowacji, technologii cyfrowych, zatrudnienia i szkoleń, Philippe Muyters, minister ds. zatrudnienia, gospodarki, innowacji i sportu rządu flamandzkiego, M. Pieter De Crem, Sekretarz Stanu ds. Handlu Zagranicznego, i Cécile Jodogne, Sekretarz Stanu w Regionie Brukseli odpowiedzialna za handel zagraniczny i inwestycje, Minister francuskojęzycznego rządu Brukseli odpowiedzialnego za usługi publiczne i politykę publiczną zdrowotnej.


Drugiego dnia księżniczka Astrid uczestniczyła w plenarnym rozpoczęciu wizyty w hotelu Sofitel, w którym uczestniczył wiceprezydent Republiki oraz kilku ministrów.


Następnie księżniczka wzięła udział w lunchu Od biznesu do rządu zorganizowanym przez Federację Belgijskich Przedsiębiorstw oraz Izbę Handlu, Przemysłu i Rolnictwa Belgii-Luksemburga-Afryki-Karaibów-Pacyfiku. Lunch ten odbył się w restauracji Le Toit d'Abidjan w hotelu Sofitel.


Astrid kolejno udała się do siedziby Primature w Abidżanie na spotkanie z Amadou Gon Coulibaly, Premierem, Ministrem Budżetu i Państwowego Portfela, Szefem Rządu Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej.


Kolejnym punktem programu było spotkanie w pałacu prezydenckim w Abidżanie z wiceprezydentem Danielem Kablanem Duncanem.


Wieczorem odbyło się przyjęcie wydane przez premiera Amadou Gon Coulibaly'ego w rstauracji Le Toit d'Abidjan w hotelu Sofitel.


Trzeci dzień podróży rozpoczął się od śniadania "Success Stories" organizowanym przez Belgijską Federację Biznesu.


Następnie księżniczka Astrid wzięła udział w inauguracji nowych budynków BIA Ivory Coast w Abidżanie.Księżniczka Astrid uczestniczyła w kolejno spotkaniu z panią Dominique Claudine Ouattara, Pierwszą Damą Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej oraz prezesem Fundacji Dzieci Afryki, podczas seminarium zatytułowanego "Prawa człowieka a sektor prywatny: zapobieganie i znoszenie pracy dzieci w łańcuchu dostaw kakao". Seminarium odbyło się w hotelu Sofitel Abidjan w Ivoire.


Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Narodowym Instytucie Higieny Publicznej w Treichville, Abidżanie, z okazji Dnia Szczepień. Wizyta ta była związana z działaniami GlaxoSmithKline Vaccines na Wybrzeżu Kości Słoniowej.


Po południu Astrid odwiedziła terminal mineralny Abidjan SEA-Invest oraz uczestniczyła w ceremonii podpisania kontraktu podczas prezentacji działalności firmy Siemens na Wybrzeżu Kości Słoniowej w hotelu Sofitel Abidjan Hotel Ivoire.


Wieczorem księżniczka uczestniczyła w oficjalnym przyjęciu belgijskim w hotelu Sofitel Abidjan Hotel Ivoire, gdzie wygłosiła przemowę. Obecna była Pani Dominique Ouattara, Pierwsza Dama Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej.
Ostatniego dnia wizyty księżniczka Astrid wzięła udział w forum "Darczyńcy: Strategiczny ciąg projektów prowadzonych i finansowanych przez głównych darczyńców aktywnych na Wybrzeżu Kości Słoniowej - możliwości biznesowe wynikające z niego". Forum to odbyło się w African Development Bank (AfDB) w Abidżanie.


Potem księżniczka Astrid i ministrowie spotkali się z prasą. Wzięli udział w lunchu "Belgia, fenomenalnie inaczej" w restauracji "Toit d'Abidjan" w hotelu Sofitel Abidjan Hotel Ivoire. Następnie księżniczka Astrid wzięła udział w prezentacji instalacji ALM Industry i TSE.Następnie księżniczka spotkała się z prezydentem Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej-Alassanem Ouattarem w Pałacu Prezydenckim.


Tam też odbyło się podpisanie umów stowarzyszeniowych oraz pożegnanie księżniczki z Republiką i osobami, które w niej spotkała.


Źródła zdjęć: Facebook, Twitter, Belga Image

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.