Księżna Mette-Marit na seminarium


29 listopada księżna Mette-Marit wzięła udział w seminarium na temat opieki zdrowotnej wśród imigrantów.Na dziesiątym z rzędu zorganizowanym dniu nauki i aktywności dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez organizację stowarzyszającą dzieci miało miejsce seminarium na temat ochrony zdrowia imigrantów w szpitalu uniwersyteckim w Oslo. W tym roku profesjonaliści i rodzice zostali zaproszeni do wypowiadania się na temat "Doświadczeni i pewni siebie w spotkaniu z rodzinami mniejszościowymi".


Faridah Shakoor Nabaggala (46) z Ugandy i mieszkająca w Norwegii opowiedziała o swojej walce o niepełnosprawne dzieci w rodzinach z mniejszości. Dwanaście lat temu urodziła swoje trzecie dziecko - osobę niepełnosprawną, która znalazła się w dramatycznych okolicznościach. Mówiła o lęku przed tym, jak to będzie wyglądało z jej synem. Ta, która początkowo dobrze mówiła po norwesku, straciła zdolność rozumienia i wyrażania się po norwesku.

"Nie poznałem dobrego systemu opieki zdrowotnej, który spotkałam z moimi dwiema córkami. Pomyślałam, że jeśli to mi się przydarzy, dopilnuję, żeby nie stało się to innym, powiedziała Nabaggala.


Trebarnsmoren w pełni zaangażowała się w dzieło, a także rozpoczęła rozmowy grupowe i sieci z innymi mniejszościowymi rodzicami z niepełnosprawnymi dziećmi. Dziś prowadzi ich do organizacji wolontariackiej Abloom, która organizuje festiwale filmowe o tych samych tematach.

- Wszystkie dzieci i młode osoby niepełnosprawne powinny być docenione, widziane i słyszane.Źródła zdjęć: NTB Scanpix, Belga Image

2 komentarze:

  1. Ten problem niestety nadal dotyczy nie tylko uchodźców,ale też pełnoprawnych obywateli.
    Różowa marynarka byłaby świetna,gdyby nie to,że jest o rozmiar za duża.

    OdpowiedzUsuń
  2. Stylizacja jest świetna, ale marynarka trochę za duża.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.