Matylda na spektaklu i Astrid na pogrzebie


Wieczorem 14 grudnia królowa Matylda obejrzała operę Dialogues des Carmelites (po polsku Dialogi Karmelitanek) w Monnaie w Brukseli.
Opera ta opowiada sfabularyzowaną historię 16 karmelitanek z Compiegne, które były prześladowane podczas rewolucji francuskiej, co skończyło się dla nich śmiercią. Operę napisał Francis Poulenca latach pięćdziesiątych, a miała ona premierę 26 stycznia 1957 roku w Mediolanie.


***


Księżniczka Astrid i książę Lorenz 16 grudnia reprezentowali króla Filipa na ceremonii pogrzebowej króla Mihaia w Rumunii. Więcej szczegółów o uroczystości tutaj i tutaj na blogu Blue Blood.
Źródła zdjęć: Belgian Monarchy/Facebook, Belga Image

4 komentarze:

 1. Czy będziesz wysyłać życzenia do Belgijskiej lub Norweskiej Rodziny Królewskiej? Jest szansa że będą odsyłać nowe lub zeszłoroczne zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, niestety nie wysyłam. Jednak z tego co wiem na 90% dostaniesz odpowiedź z Belgii z nowym zdjęciem (więcej o tym jutro), z Norwegii jeśli już coś wyślą, to tylko podziękowanie bez zdjęć.

   Usuń
  2. A szkoda, bo zdjęcia w tym roku mają piękne.

   Usuń
 2. Matylda miała ładnie wyczesane włosy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.