Ostatnie wydarzenia w BelRK


Wczoraj w Pałacu Królewskim w Brukseli odbył się doroczny koncert świąteczny, który zgromadził dużą część belgijskiej rodziny królewskiej. Koncert jest organizowany w podziękowaniu za całoroczne wykonywanie obowiązków przez osoby zatrudnione w pałacu jak i dostawcom produktów.Przede wszystkim był król Filip, królowa Matylda i ich dzieci: Elżbieta, Gabriel, Emmanuel i Eleonora. Była też księżniczka Astrid z mężem Lorenzem i córką Laetitia'ą Marią oraz księżna Claire z synami-Nicolasem i Aymericem.

***

19 grudnia para królewska wydała przyjęcie w zamku Laeken dla belgijskich dyplomatów, którzy wrócili do kraju ze swych placówek na święta i zarazem brali udział w dniach dyplomacji.
***

Tego dnia księżniczka Astrid uczestniczyła też w 16 posiedzeniu Konwencji Ottawskiej.***

Dziś opublikowano zdjęcie króla Alberta i królowej Paoli, które będzie odsyłane w odpowiedzi na świąteczne życzenia.


***

Dziś królowa Matylda i król Filip odwiedzili Huis Perrekes-dom dla ludzi starszych w Geel w Antwerpii. Dom oferuje opiekę ludziom z demencją dając im opiekę, sferę prywatną i ofertę programów, na przykład chór dla seniorów.

***

Chciałabym was poinformować, że przez okres świąt nie będę publikować postów o bieżących wydarzeniach, lecz pojawią się inne posty, które wcześniej przygotowałam. Podsumowanie wydarzeń z okresu świątecznego pojawią się po Nowym Roku.

Źródła zdjęć: Belga Image, Twitter

3 komentarze:

 1. Zaskoczyła mnie Elżbieta spodniami.Wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Królowa pięknie wyglądała w tej złotej sukience i tym różowym płaszczyku z wczoraj. Księżniczka Elżbieta też bardzo ładnie, pięknieje z każdym dniem

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo miło ze strony rodziny królewskiej, że w taki sposób dziękują współpracownikom.
  Księzniczka Elżbieta to już młoda kobieta a jej stylizacja bardzo udana.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.