Ostatnie wyjścia królowej Matyldy


7 grudnia królowa Matylda przewodniczyła obradom okrągłego stołu z przedstawicielami firm zaangażowanych w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Królowa jest patronką SDG Organizacji Narodów Zjednoczonych. Okrągły stół z udziałem Alexandra De Croo, wicepremiera, ministra współpracy na rzecz rozwoju, agendy cyfrowej, telekomunikacji i poczty, podkreślił zainteresowanie sektora prywatnego ambitnym programem zrównoważonego rozwoju. 


Spotkanie odbyło się na terenie firmy Belvas z siedzibą w Ghislenghien, którą królowa również zwiedziła. Pierwszy okrągły stół z przedstawicielami biznesu odbył się w czerwcu 2017 r. W siedzibie Vyncke w Harelbeke.


***


8 grudnia królowa Matylda otrzymała Honorową National German Sustainability Award w Düsseldorfie w Niemczech. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla jego zaangażowania i osobistego wkładu w debatę na temat zrównoważonego rozwoju na przestrzeni lat i jego szczególnej wagi dla projektów społecznych i humanitarnych.
W swojej roli obrońcy celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, królowa przywiązuje wielką wagę do sytuacji najbardziej bezbronnych w naszym społeczeństwie. Podkreśla znaczenie wysokiej jakości edukacji oraz fizycznej opieki zdrowotnej i zdrowia psychicznego: nikt nie może zostać wykluczony ze zrównoważonego rozwoju.Źródło zdjęć: Belga Image

2 komentarze:

  1. Matylda prezentowała się jak na laureatkę przystało- przyćmiła wszystkich. Malinowa suknia jest cudowna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Suknia z 8 grudnia jest świetna.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.