Ostatnie wyjścia w BelRK


28 listopada królowa Paola i król Albert spotkali się z pracownikami kliniki uniwersyteckiej Saint-Luc by podziękować im za opiekę jaką otoczyli królową Paolę, gdy ta chorowała.***


30 listopada królowa Mathilde odwiedziła Wyższą szkołę sztuki w Mons. Szkoła ta oferuje kształcenie w trzech dziedzinach: muzyki, sztuki teatralnej i sztuk wizualnych. Królowa zwraca szczególną uwagę na kształcenie muzyczne i w zakresie sztuki w ogóle wśród dzieci i młodzieży.
***


Również 30 listopada król Albert i królowa Paola wraz z księżniczką Astrid byli obecni na koncercie Fundacji Królowej Paoli. W programie zawarto utwory Schuberta, Dvoraka i Saint-Saens, które wykonała orkiestra Sturm und Klang pod batutą Thomasa Van Haeperena. Wśród solistów znalazł się finalista tegorocznej edycji konkursu królowej Elżbiety-Victor Julien-Laferriere. Koncert był również okazję do świętowania 80 urodzin królowej Paoli oraz 25-lecia istnienia Fundacji królowej.

***


1 grudnia księżniczka Astrid dom dla kobiet Home Victor Dupre w Brukseli z okazji 130-lecia jego istnienia. Dom powstał w 1887 roku w czasie kryzysu gospodarczego by dać schronienie kobietom bez dachu nad głową. Obecnie Instytucja ta zajmuje się integracją kobiet bezdomnych ze społeczeństwem.

***


Wieczorem tego samego dnia księżniczka wzięła udział w gali z okazji 35-lecia istnienia Handicap International Belgium oraz z okazji 20-lecia otrzymania pokojowej nagrody Nobla przez tę fundację. Tego wieczoru świętowano też 20-lecie podpisania konwencji o zakazie stosowania min przeciwpiechotnych.

Źródła zdjęć: Belga Image, Cliniques universitaires Saint-Luc/Facebook, BRUZZ, Didier Reunders/Facebook

2 komentarze:

  1. Miły gest ze strony Paoli i Alberta. Rzadko który pacjent może złożyć takie podziękowania. Lekarze i pielęgniarki na pewno zapamiętają to do końca życia i będą opowiadać wnukom.
    Czerwona suknieka Matyldy jest śliczna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem który to już raz piszę, ale sukienka królowej jest świetna. Sama bym się w taką ubrała.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.