Ostatnie wyjścia w NRK


Wczoraj królowa Sonia, król Harald, książę Haakon oraz księżna Mette-Marit byli na przedświątecznej kolacji w KunstStallen. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele kilku organizacji charytatywnych, na przykład Kirkens Bymisjon (misja kościelna), Frelsesarmeen (Armia Zbawiciela), Blåkors og =Oslo.Na początku rodzina królewska powitała przybyłych, a następnie król Harald wygłosił przemówienie, w którym podziękował przybyłym za obecność. Następnie wszyscy zasiedli do stołów w świątecznie przystrojonej sali KunstStallen. Podano trzydaniową kolację oraz deser. W międzyczasie wystąpił chór chłopięcy pod dyrekcją Fredrika Otterstadow.Następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Deilig er jorden, a na koniec goście zostali oprowadzeni po wystawie poświęconej królowej Maud i jej pasji konnej.


***

Dziś księżna Mette-Marit i książę Haakon odwiedzili dom opieki Lørenskog, gdzie wzięli udział w próbie chóru złożonego z podopiecznych i opiekunów. Często ludzie starsi, którzy mają problemy z pamięcią, pamiętają teksty piosenek. Zdarza się też, że niektórzy już nie mówią, tylko śpiewają.Po próbie para książęca porozmawiała z chórzystami o ich życie w domu opieki. Następnie do Lørenskog przybyło 35 dzieci z pobliskiego przedszkola by razem ze starszymi ludźmi świętować dzień świętej Łucji.Źródła zdjęć: Lise Åserud / NTB scanpix, Sven Gj. Gjeruldsen, Det kongelige hoff

2 komentarze:

  1. Fajnie popatrzeć na relację z takich spotkań, temat świąteczny więc od razu się robi cieplej na sercu.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.