Victoria: Odcinek świąteczny-Comfort and Joy


W Boże Narodzenie 1846 r. Odcinek przedstawia Victorię jako nietypową melancholiczkę, gdy przygotowuje się do obchodzenia swoich pierwszych świąt Bożego Narodzenia bez ukochanej baronowej Lehzen. W ciąży z czwartym dzieckiem okres świąteczny przypomina jej samotne dzieciństwo spędzone w Kensington. Z drugiej strony Albert jest ogarnięty obsesją związaną z inscenizacją idealnych rodzinnych świąt, przekształcając pałac w magiczną świąteczną krainę. Napięcia pojawiają się między nim a Victorią, kiedy Albert zaprasza nieproszonych gości do przyłączenia się do uroczystości.

Poniżej schodów, akceptując swoje uczucia do siebie, Francatelli i Skerrett są wreszcie razem. Jednakże, ponieważ romanse wśród pracowników są zabronione, para nie może pokazać, że są zakochani w sobie, co obciąża ich relację. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Skerrett odziedziczy dużą posiadłość od pewnego wuja.Źródło zdjęć: Section of Randomness

11 komentarzy:

 1. Zapowiada sie bardzo magiczny odcinek <3
  Ostatnio obejrzałam 3 odcinki pod rząd Victorii i trochę się zawiodłam tym , że scenarzyści zgubili się w wątkach historycznych. (śmierć ojca Alberta nastąpiła 1844 czyli Vic powinna być w ciąży z 4 dzieckiem a nie dopiero w kolejnym odcinku dowiaduje się, że bedzie mieć trzecie ;( )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja obejrzałam tylko dwa pierwsze, mam nadzieję, że w święta uda mi się obejrzeć ich więcej.
   Już w pierwszym sezonie wydarzenia były trochę przeinaczone o czym pisałam na przykład tu: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com/2017/02/jak-to-by-naprawde-historia-flory.html

   Usuń
 2. Albo np. głód w Irlandii przedstawiony w szósty odcinku był w 1845,gdy Wiktoria powinna już mieć czwórkę dzieci.
  Mam nadzieję,że przez święta uda mi się skończyć drugi sezon i obejrzeć ten magiczny odcinek.Te zdjęcia wprowadziły mnie świąteczny nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że pozmieniano fakty historyczne. A zapowiadał się super serial. Przecież scenarzystka jest Angielką. Księżna Kentu z blond włosami, Ernest wyglądający jak Felix Lichnowsky ze swym bratankiem razem wzięci, brak Feodory... Ech! Byle nie spartaczono polskiej "Korony królów".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem bardzo ciekawa tego serialu. Podobno tworzono go trochę na wzór "Wspaniałego stulecia". Osobiście obawiam się, że twórcy raczej nie będą wierni faktom, ale w którym serialu tego typu zachowano 100% faktów?

   Usuń
  2. Mnie najbardziej zastanawia, jak w serialu przedstawiona zostanie sprawa Śląska. To trochę kontrowersyjna część Europy. Jak wiadomo, Kazimierz Wielki zrzekł się go na zawsze. Walczył nawet z księciem Mikołajem raciborskim. Byłoby fajnie zobaczyć tego drugiego człowieka w akcji. Zwłaszcza, że jego teść i tata Kazimierza byli pierwszymi kuzynami :) Ale zobaczymy. Może być całkiem dobry serial.

   Usuń
 4. No ja mam spore zaległości w tym serialu- cały drugi sezon przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzie można obejrzeć ten odcinek?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj jest powtorka prawdopodbnie na HBO3 ok 23 ;)
  Odcinek ten jest brany pod uwage jako odc. 9 s.2 ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w internecie jest gdzieś dostępny?

   Usuń
  2. Niestety póki co raczej nie, może za jakiś czas

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.