Belgijska para królewska w Davos+więcej


Od wczoraj król Filip i królowa Matylda przebywają w Davos, w Szwajcarii na Światowym Forum Ekonomicznym.Król Filip miał okazję wczoraj spotkać się z królem Jordanii Abdullahem.


Królowa natomiast wzięła udział w sesji "Zapytaj o: Szczepienia".


Później para królewska wspólnie wysłuchali przemówienia premiera Indii, Naredry Modi, z okazji otwarcia forum. Następnie Matylda i Filip uczestniczyli w sesji "Tworzenie wspólnej przyszłości w podzielonym świecie".


Królowa spotkała się też z Davidem Beasley-dyrektorem zarządzającym Światowego Programy Żywnościowego.


Dziś królowa wzięła udział w sesji "Sprint do 2020 roku", a razem z królem byłą na sesji "Fake news vs Real Politics".


***

22 stycznia król Albert i królowa Paola pojawili się na konferencji Katolickiej, a konkretnie na prezentacji "Wielkości i niedole dziennikarstwa". Konferencja odbywała się w Brukselskim Centrum Spotkań, a parze towarzyszyła arcyksiężna Anna Gabriele z Austrii.
***

Dla księżniczki Astrid szykuje się kolejna podróż. Tym razem do Tajlandii w maju tego roku z okazji 150-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Belgią i Tajlandią.

Źródła zdjęć: Facebook, Twitter, World Economic Forum

3 komentarze:

 1. Seminarium o fake news bardzo aktualna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podczas podróży do Davos królowa maiła 6 spotkań, wyjść oficjalnych czy to liczy się jakoś inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkania w Davos są trudne do zdefiniowania: przez tydzień Forum Ekonomicznego odbywają się setki seminariów, nie licząc wielu kuluarowych rozmów. Z wielu z nich pojawia się mało zdjęć, na stronie rodziny królewskiej, również nie jest to przedstawione w przejrzysty sposób. Z tego co wiemy, królowa była na sześciu seminariach/sesjach, na jednym przyjęciu oraz odbyła cztery spotkania. Jest jednak wielce prawdopodobne, że tych spotkań było więcej.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.