Najbliższe wydarzenia w norweskiej rodzinie królewskiej


 W dzisiejszym poście przedstawię wam plany norweskiej rodziny królewskiej na najbliższy i trochę dalszy czas.


Jeszcze dziś wieczorem odbędzie się bankiet wydany przez króla Haralda i królową Sonię dla Sądu Najwyższego. Obecni będą też książę Haakon i księżna Mette-Marit. Panie będą prawdopodobnie nosić długie suknie i tiary.


Przez najbliższe tygodnie prawdopodobnie będziemy mieli okazję kilkakrotnie zobaczyć członków NRK na różnych wyjściach. Jednak kilka z nich wyróżnia się najbardziej, mianowicie podróż księcia Haakona i księżnej Mette-Marit do Davos na Forum Ekonomiczne. Podróż ta odbędzie się w dniach 23-26 stycznia.

Kolejnym dużym wydarzeniem w Norwegii będzie wizyta księcia Williama i księżnej Catherine w dniach 1-2 lutego. Nie będę tu przedstawiać całego planu wizyty, co zostało już zrobione na blogu o księżnej i o całej rodzinie z Cambridge. Wspomnę jednak, że tej parze w prawie wszystkich wyjściach będzie towarzyszyć norweska para koronna. Brytyjska para książęca spotka się również z innymi członkami NRK, na pewno parą królewską, a możliwe też, że z innymi członkami rodziny, np. księżniczką Martą Luizą i księżniczką Astrid. Warto też wspomnieć, że para będzie nocować w Pałacu Królewskim w Oslo.


Kolejnym ważnym wydarzeniem są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjonczang, które odbędą się w dniach 9-25 lutego. Prawdopodobnie ktoś z rodziny królewskiej na nie poleci, ale póki co nie ma na ten temat informacji-agenda na stronie norweskiego dworu królewskiego póki co kończy się na 26 stycznia.

W dniach 6-8 marca król Harald i królowa Sonia udadzą się z państwową wizytą do Argentyny na zaproszenie tamtejszego prezydenta. Jako, że to wizyta oficjalna, spodziewam się, ze odbędą się dwa przyjęcia, z których przynajmniej na jednym królowa założy długą suknię i tiarę.


A już w dniach 10-11 odbędą się zawody narciarskie na skoczni Oslo-Holmenkollen. Na 99 % drugiego dnia na zawodach zobaczymy prawie całą norweską rodzinę królewską: króla Haralda, królową Sonię, księcia Haakona, księżną Mette-Marit, księżniczkę Ingrid Alexandrę i księcia Sverre Magnusa. Dlaczego stawiam na drugi dzień zawodów? Otóż dzień pierwszy to zawody nocne, a drugi-dzienne. Choć może ktoś pojawi się też pierwszego dnia? Więc kto zasiada 11 marca przed telewizorami by zobaczyć rodzinę królewską?

Przez tydzień po tych zawodach, w kilku innych norweskich miejscowościach będą odbywać się inne konkursy w skokach narciarskich, możliwe, że na nich również zobaczymy członków NRK.


A teraz troszeczkę pogdybam. Otóż już 21 stycznia będzie miała urodziny księżniczka Ingrid-Alexandra. Przypuszczam, że z tej okazji dwór królewski wyda oficjalne zdjęcia księżniczki. W luty urodziny natomiast będą świętować księżniczka Astrid (86 urodziny 12 lutego) i król Harald (81 urodziny 21 lutego). Nie sądzę by z tej okazji pojawiły się nowe zdjęcia. Prawdopodobnie w drugiej połowie lutego rodzina królewska zrobi sobie wolne od obowiązków (dzieci w okręgu Oslo maję ferie zimowe od 19 do 23 lutego). Możliwe, że część rodziny spędzi je w jakimś ciepłym kraju.

Przypuszczam, że po 15 marca książę Haakon, sam lub z księżną Mette-Marit, uda się w kilkudniową podróż. Na cel podróży typuję kraje arabskie lub azjatyckie. Dlaczego tak typuję? W zeszłym roku książę dwa razy był oficjalnie w Afryce, w 2016 roku odwiedził Kanadę, a para królewska właśnie wróci z Ameryki Południowej.


W maju lub czerwcu w Norwegii odbędzie się oficjalna wizyta, jednak nie obstawiam skąd.

29 sierpnia para królewska będzie świętować 50 rocznicę ślubu. Para już zapowiedziała, że nie będzie hucznych obchodów, a świętować ten dzień będą w gronie najbliższych. Przypuszczam jednak, że pojawią się nowe zdjęcia oficjalne i odbędą się skromne obchody oficjalne w typie tego co działo się w zeszłym roku 4 lipca-w dniu 80 urodzin królowej Sonii.

1 komentarz:

  1. Ja jak zawsze w niedzielę ze skokami.W Oslo szczególnie będę oglądać nie tylko skoczków,ale też widownię: )

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.