Aktualizacja: Królowa Matylda w Ghanie+więcej


7 lutego po południu królowa Matylda wylądowała na lotnisku Kotoka w Akrze-stolicy Ghany. Trzydniowa wizyta w Ghanie jest wynikiem pracy królowej dla ONZ, a konkretnie dla Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030.
Królowej towarzyszy belgijski wicepremier i zarazem minister ds. Rozwoju współpracy, agendy cyfrowej, telekomunikacji i usług pocztowych-Alexander de Croo. Po przylocie odbyli jedno spotkanie.
8 lutego królowa pierwsze spotkanie królowa Matylda odbyła w szkole Teshie Presby. Tam spotkała się z uczniami i nauczycielami oraz wzięła udział w sesji live za pomocą Televic e-lab.
Następnie odwiedziła lokalny targ Makola w Akrze, gdzie porozmawiała ze sprzedawcami.Po południu królowa odwiedziła projekt 2nd Image International-międzynarodowy projekt mający na celu szkolenia zawodowe, szczególnie w zakresie kosmetyki i mody.Na koniec Matylda udała się do Niche Cocoa Industry-prywatnej firmy powstałej w wyniku wsparcia BIO-Invest-belgijskiej spółki inwestującej w rozwój państw. Niche Cocoa Industry produkuje towary Fair Trade i wspiera lokalnych rolników.
Na koniec drugiego dnia w Ghanie, królowa Matylda spotkała się z Ministrem ds. Płci, matkami, dziewczętami dotkniętymi małżeństwami dziecięcymi oraz członkami społeczności, w tym tradycyjnymi przywódcami z regionu centralnego.

***

6 lutego miał miejsce dzień bezpiecznego internetu. Z tej okazji królowa Matyldy nagrała przesłanie do młodych ludzi związane z tym dniem: 


Młodzi ludzie tacy jak ty często są online. Nie ma z tym problemu. Ale cyberprzemoc NIE jest w porządku. Nie możesz po prostu publikować rzeczy online. Zawsze okazuj szacunek.

Jeśli staniesz się zły, smutny lub boisz się tego, co zostało powiedziane o tobie w Internecie, porozmawiaj o tym jak najszybciej z kimś, komu ufasz. Wiem, że potrzebujesz odwagi, ale fajnie jest mówić o znęcaniu się.

Jeśli zauważysz, że inni są prześladowani w sieci, pomóżcie sobie nawzajem. Bo cyberprzemoc naprawdę nie jest w porządku.Z tej okazji opublikowano też nowe zdjęcie królowej zrobione podczas nagrywania filmiku.

***


Po południu tego dnia królowa pojawiła się na konferencji "Student Engagement, Resource for the Future". Celem konferencji było podkreślenie i wzmocnienie społecznego zaangażowania studentów. Królowa wygłosiła przemówienie, a następnie rozmawiała z młodymi ludźmi o ich osobistym zaangażowaniu.Konferencja została zorganizowana w Brukseli przez Fundację BNP Paribas Fortis z ULB, Universiteit Antwerpen, VUB, University of Namur i UCL, we współpracy z funduszem Queen Mathilde.


Źródła zdjęć: Twitter, Belga Image, Daily Mail

4 komentarze:

 1. Przypomniało mi się pytanie dotyczące MM czy pojawi się jakaś notka informacyjna o spotkaniach odbytych w Davos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie pojawiło się wystarczająco informacji i zdjęć by napisać post o pobycie MM w Davos. Jedyne co znalazłam znajduje się w tym poście: http://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com/2018/01/norweska-para-koronna-w-davoswyjscie.html

   Usuń
 2. Matylda bardzo angażuje się w sprawy młodzieży i stara się wspierać ich przedsiębiorczość, działania. Na zdjęciach z spotkania i na filmiku widać jej pasję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta biała sukienka w gwiazdki, którą już kiedyś założyła.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.