Msza święta za zmarłych członków BelRK+więcej


Wczoraj w kościele Notre Dame w Laeken odbyła się msza święta za wszystkich zmarłych z belgijskiej rodziny królewskiej. Taka msza odbywa się co roku w lutym i są na niej obecni prawie wszyscy członkowie rodziny królewskiej oraz dalsi krewni.W tym roku w pierwszym rzędzie siedzieli od lewej: księżniczka Esmeralda (przyrodnia siostra króla Alberta), książę Lorenz, księżniczka Astrid, królowa Matylda, król Filip, król Albert, królowa Paola, księżna Lea (wdowa po księciu Aleksandrze-przyrodnim bracie króla Alberta).


W drugim rzędzie zasiadali między innymi: arcyksiężna Marie-Astrid (za królową Matyldą) z mężem Carlem-Christianem (między Astrid i Matyldą) z Liechtensteinu oraz książę Guillaume (za Filipem) i księżna Sybilla (za Albertem) z Luksemburga. Marie-Astrid i Guillaume to dzieci Wielkiej Księżnej Josephine-Charlotte-siostry króla Alberta.


***

Wczoraj też księżniczka Astrid odbyła dwa wyjścia, z których nie pojawiły się zdjęcia: jedno to było seminarium zorganizowane z okazji 65-lecia Unii Farmaceutów i Przemysłu Farmaceutycznego, a drugie było wręczeniem nagród EURORDIS-Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Rzadkich Chorób. 

***

Dziś królowej Matyldzie zaprezentowano raport "What do you think?" belgijskiego UNICEFu, który przedstawia los dzieci migrantów i uchodźców ich własnymi oczami i słowami.


***

Dziś swe 32 urodziny świętuje dziś książę Amedeo-najstarszy syn księżniczki Astrid i księcia Lorenza. Na zdjęciu książę z żoną Elisabettą i córeczką Anną Astrid.


***

PS: Dziś na blogu wybiło 200 000 wyświetleń, za które serdecznie-wam czytelnikom-dziękuję! Z tej okazji nie będzie specjalnego postu, ale planuję takowy gdy wybije na blogu 250 000 i może z tej okazji pojawi się coś specjalnego? Zobaczymy!

Źródła zdjęć: Belgian Monarchy/Facebook,

3 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.