Nowości z belgijskiej rodziny królewskiej


Ostatni tydzień na blogu płynął pod znakiem norweskiej i brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednak w tym czasie belgijska rodzina królewska również nie próżnowała, a ten tydzień w niej zapowiada się bardzo intensywnie-królowa Matylda już jutro pojedzie z misją humanitarną do Ghany. Ale zacznijmy od początku.



29 stycznia księżniczka Astrid odwiedziła schronisko dla bezdomnych Nativatis w jednej z brukselskich dzielnic-Marolles. Księżniczka zwiedziła to miejsce, porozmawiała z założycielką-Monicą Neve, wolontariuszami i osobami, którym miejsce takie jak to zapewnia jedzenie, ubrania i miejsce do spania.


Po południu tego dnia księżniczka wręczyła nagrody Trophée National du Mérite Sportif 2017 w Brukselskim Ratuszu. Nagrodę tę otrzymał David Goffin-belgijski tenisista-za jego niezwykłe osiągnięcia i pozycję w rankingu ATP (rankingu najlepszych tenisistów)


***

Królowa Matylda 1 lutego odwiedziła pracownię belgijskiego malarza współczesnego-Luca Tuymansa w Borgerhout.




Wieczorem razem z królem Filipem wydała kolację dla młodych nauczycieli w zamku Laeken


***

Tego dnia księżniczka Astrid wzięła udział w rozdaniu nagród Igrzysk Paraolimpijskich w Diegem.



***

4 lutego książę Laurent i księżna Claire pojawili się na premierze belgijsko-holenderskiego filmu ZOOks, podczas otwarcia festiwalu Youth Film Festival w "Het Palais" w Antwerpii. Parze książęcej towarzyszyły dzieci: Louise, Nicolas i Aymeric.




Pojawiło się też zdjęcie księcia Laurenta z rodziną z niezidentyfikowanej okazji:


Źródła zdjęć: Lavenir.net, Belga Image, Facebook

2 komentarze:

  1. Zauważyłam,że dzieci Laurenta i Claire bardzo często towarzyszą im przy wyjściach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo bardzo często to wyjścia interesujące dla nich-premiera filmu młodzieżowego, czy kilka tygodni temu-targi motoryzacyjne-tam na pewno chłopcy szaleli.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.