P&O-Odpowiedzi na wasze pytania


Tydzień temu opublikowałam post pod którym mogliście zadawać mi pytania, więc dziś przyszedł czas by na nie odpowiedzieć.


1. Czy jest coś czego się boisz?

Nie zastanawiałam się dotąd nad tym, ale często się boję nowych, niecodziennych sytuacji, np. pierwszy dzień w nowej szkole, podróż w nieznane mi miejsce.

2. Na czym polega twój kierunek studiów?

Studiuję technologię chemiczną. Jest to mój pierwszy rok i póki co zadaniem zajęć było wyrównanie poziomu wiedzy studentów i odsianie osób się nie nadających na nie. Najważniejszym przedmiotem póki co jest chemia nieorganiczna, później dojdzie jeszcze chemia organiczna i fizyczna. Duży nacisk jest też kładziony na matematykę i fizykę, jest też kilka przedmiotów uzupełniających. W tym semestrze zaczynamy pracę w laboratoriach. 

3. Czy chciałabyś być członkinią którejś z rodzin królewskich? Jeśli tak to dlaczego?

Raczej nie. Jeśli już to jakiejś mniejszej (Luksemburg, Liechtenstein) lub zdetronizowanej. Nie lubię być w centrum uwagi.

4. Jaka jest twoja ulubiona tiara/suknia ślubna w rk?

Mam kilka ulubionych tiar, ograniczę się do NRK i BelRK:


Brabant Laurel Wreth Tiara


Ślubna Tiara księżnej Claire


Queen Josefina's Diamond Tiara


Diamond Daisy Bandeau

Z sukni ślubnych najbardziej mi się podobają suknie księżnej Claire i księżnej Mette-Marit5. Której królowej/księżnej/księżniczki najbardziej nie lubisz? I dlaczego?

Nie mam tak, że kogoś nie lubię. Po prostu niektórymi się mniej interesuję. Jeśli jednak już muszę kogoś wybrać, to napiszę, że nie lubię zbytnio księżnej Marie Chantal i jej córki Olympii. Dlaczego? Ponieważ zachowują się jak celebrytki, a nie członkinie rodziny królewskiej.

6. Który pierścionek zaręczynowy podoba Ci się bardziej Eugenii czy Meghan?

Jeśli chodzi o pierścionek, to stawiam na Eugenię-lubię kolorowe kamienie, a ten w dodatku ma ładne otoczenie z małych diamentów (nie lubię dużych kamieni).


7. Jakie obstawiasz tiary dla Meghan i Eugenii w dniu ślubu?

Dla Eugenii ślubna tiara jej matki...


...a dla Meghan stawiam na Queen Mary Fringe Tiara


8. Ulubiona stylizacja Mathilde i Mette Marit z 2017 roku?

U Mathilde będą to dwie sukienki-z bankietu w Indiach i z przyjęcia w operze w Oslo:U Mette-Marit to poniższa czerwona sukienka: 


9. Czy byłaś/ planujesz wyjazd do Belgii lub Norwegii?

Póki co nie byłam nigdzie poza Polską, więc nie byłam ani w Belgii, ani w Norwegii. Jednak w planach na nieokreśloną przyszłość mam wyjazdy do Brukseli i Oslo, najlepiej wtedy gdy będę miała możliwość zobaczenia rodzin królewskich lub zwiedzenie ich pałaców.

10. Ulubiony odcinek The Crown

Z odcinków, które widziałam, najbardziej podobał mi się chyba ostatni odcinek pierwszej serii, ponieważ był on świetnym zakończeniem transzy-rozwiązał dotychczasowe wątki i zarazem otworzył nowe, zapowiadające kolejny sezon.

11. Ulubiony odcinek Wiktorii ?

Póki co widziałam tylko pierwszy sezon i dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu. Z nich wybieram zdecydowanie dwa odcinki pierwszego sezonu: czwarty i piąty, w których Wiktoria zakochuje się w Albercie oraz wychodzi za niego za mąż.

12. Jeśli byś miała wybrać jedną tiarę, to którą? 


13. Ulubiony kolor ?

Myślę, że to niebieski-od bardzo jasnych odcieni po bardzo ciemne, wręcz granatowe.

14. Księżniczka, której styl ci najbardziej odpowiada ?

Trudne pytanie-właściwie każda z nich zakłada coś co mi się bardzo podoba, ale potrafią też założyć coś co kompletnie mi się nie podoba. Myślę jednak, że najlepiej odnalazłabym się w stylu księżniczki Victorii, ale pewne rzeczy pożyczyłabym też z szaf innych księżniczek.

15. Czy wiesz może dlaczego nikt z NRK nie udał się / nie został zaproszony? do Wilna na uroczystości rocznicowe?

Nikogo z norweskiej rodziny królewskiej na było w Wilnie, ponieważ książę Haakon i księżna Mette-Marit w dniach 23-26 kwietnia odwiedzą Litwę, Łotwę i Estonię z okazji 100-lecia ich niepodległości.

3 komentarze:

  1. Cieszę się,że nie jestem jedyną,która nigdy nie wyściubiła nosa poza granicę Polski: )

    OdpowiedzUsuń
  2. Oo nie lecialas nigdy samolotem?? To takie niespotykane w naszych czasach ;).

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.