Wczorajsze wyjścia królowej Matyldy i Paoli


Król Filip i królowa Matylda odwiedzili wspólnotę niemieckojęzyczną w St. Vith.


Najpierw odwiedzili Klinikę Świętego Józefa. Podczas wizyty w tym szpitalu skupiono się na współpracy transgranicznej i zaangażowaniu wolontariuszy, aby wspierać i towarzyszyć pacjentom w trakcie rehabilitacji.Para królewska udała się następnie do Centrum Kultury i Konferencji Triangel. Podkreślono tam znaczenie wolontariatu. Spotkali się też z przedstawicielami stowarzyszeń wolontariuszy i obejrzeli muzyczny spektakl "Analog" oraz pokaz tańca ludowego "Vegder Diddeldöppcher".


Wizyta zakończyła się spotkaniem z mieszkańcami przed Urzędem Miasta St. Vith oraz spotkaniem z młodymi talentami ze Wspólnoty niemieckojęzycznej.


***

Królowa Paola również odbyła wczoraj wyjście-odwiedziła Dom i Centrum Opieki w Brukseli. Podczas tej wizyty pragnęła wyrazić swoją wdzięczność pracownikom, którzy przyczynili się do jej wyzdrowienia.

Źródło zdjęć: Belga Image

2 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.