Co królowa Matylda nosiła podczas wizyty w Kanadzie?


Dziś przyjrzymy się ubraniom, które królowa Matylda miała na sobie podczas wizyty w Kanadzie.

Pierwszego dnia, jeszcze w Belgii Matylda założyła płaszcz Natan, który nosiła dwukrotnie w 2006 roku.




Na pokładzie samolotu Matylda nosiła szarą marynarkę i czerwono-biały szal.



Podczas powitania w Ottawie królowa nosiła płaszcz, który ma w szafie od 2003 roku. Wtedy nosiła go podczas wizyty w Polsce. Drugi raz założyła go w 2005 roku podczas greckiej wizyty państwowej w Belgii.



Drugiego dnia królowa Matylda założyła czerwony płaszcz-pelerynę, który nosiła dwa lata temu podczas oficjalnej wizyty w Holandii. Dobrała do niego czerwony kapelusz od Elvisa Pompilio lub Philipa Treacy'ego. Do tego nosiła jeszcze kolczyki Delphine Nardin i broszkę w kształcie liścia klonu-symbolu Kanady-zrobioną na zamówienie przez Tikli Jewelry. Co do butów: dużo lepiej wyglądają w tej stylizacji szpilki niż buty emu, które Matylda nosiła podczas części spotkań.




Po południu królowa przebrała się w wygodniejsze ubrania, w tym w spodnie, które ma w swej szafie od 2012 roku.



Na wieczorny bankiet Matylda założyła suknię od Jana Taminiau, którą nosiła już podczas wizyty w Holandii. Wtedy jednak była to zmodyfikowana wersja sukni-bez ozdoby przy dekolcie, która znajduje się w oryginalnej wersji sukni, a teraz jak widać, wróciła na miejsce. Matylda na ten wieczór wybrała również Brabant Laurel Wreath Tiara i kolczyki, które kiedyś należały do królowej Fabioli.



Trzeciego dnia królowa Matylda założyła zestaw Natan, który nosiła podczas państwowej wizyty w Japonii dwa lata temu oraz na jednym z zeszłorocznych przyjęć noworocznych. Do tego dobrała kapelusz Fabienne Delvigne oraz kolczyki Percossi Papi.



Na wieczorny koncert królowa wybrała suknię Natan, którą nosiła rok temu na 80 urodzinach królowej Sonii i króla Haralda.



Czwartego dnia para królewska udała się do Toronto. Tam Matylda założyła jasnoniebieską sukienkę i płaszcz od Esmeraldy Ammoun, do których dobrała kapelusz Fabienne Delvigne, buty Natan, torebkę Giorgio Armaniego oraz rękawiczki JB Guanti. Kapelusz królowa nosiła już trzy lata emu podczas wizyty w Polsce.



Piątego dnia w Toronto królowa Matylda założyła sukienkę i płaszcz od Natan, które nosiła na dwóch ostatnich edycjach Ekonomicznego Forum w Davos. Do tego na głowie miała kapelusz Fabienne Delvigne.



Wieczorem, na przyjęcie, Matylda założyła sukienkę Erdem. Do niej dobrała: kolczyki królowej Fabioli, buty Natan, bransoletę Percossi Papi oraz torebkę Diane von Furstenberg.



Szóstego dnia wizyty w Kanadzie Matylda nowy płaszcz Natan. Do niego założyła broszkę z drugiego dnia, kolczyki Delphine Nardin też z drugiego dnia oraz kapelusz Fabienne Delvigne. Gdy była na zewnątrz, narzuciła na ramiona narzutę Natan, którą nosi już od 2003 roku.



Na wieczorny koncert królowa ubrała się w sukienkę i płaszczyk Dries van Noten. Do tego wzięła ze sobą torebkę również Dries van Noten.



Ostatniego dnia, podczas wylotu z Toronto do Brukseli, królowa Matylda założyła płaszcz Natan, który nosiła już dwukrotnie, raz w 2016 roku i raz w 2015 roku oraz broszkę w kształcie liścia klonu, który nosiła dwukrotnie podczas wizyty.

1 komentarz:

  1. Jak dla mnie wygrywa suknia od Jana Taminau ale wszystkie stylizacje były ciekawe i różnorodne

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.