Dzisiejsze wyjście księżnej Mette-Marit


Dziś księżna Mette-Marit odwiedziła dziś Akademię Architektoniczno-Designową (AHO) w Oslo. Księżna spotkała się z wykładowcami architektury, projektowania, krajobrazu i urbanistyki.W AHO uczy się 700 studentów. Księżna dowiedziała się tam jak uczelnia pracuje nad zrównoważonym rozwojem studentów i zrównoważeniem ich projektów.Księżna spotkała się też z jedną z grup projektowych z trzeciego roku. Grupa miała zastanowić się nad zrównoważonym rozwojem rolnictwa i produkcji żywności.Mette-Marit odbyła również wycieczkę po Akdemii, podczas której zobaczyła między innymi drukarkę 3D oraz rzeczy przez nią wydrukowane.
Na tej Akademii powstał projekt budynku, który w tym roku powstanie na terenach przyległych do Pałacu Królewskiego. Będzie to ekologiczny budynek służący celom logistycznym. Będzie to pierwsza budowa budynku przyległego do Pałacu od stu lat. Wtedy powstały królewskie stajnie.Źródło zdjęć: Belga Image

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.