Aktualizacja: Księżniczka Elżbieta będzie się uczyć w Walii+przyszłe podróże pary królewskiej


Dzisiejszy dzień obfitował w oficjalne informacje z belgijskiego dworu królewskiego: jedna dotyczyła edukacji księżniczki Elżbiety, a druga-państwowych wizyt jej rodziców.


Zacznijmy od edukacji księżniczki: otóż ogłoszono, że od nowego roku szkolnego będzie uczęszczać przez dwa lata do United World College of the Atlantic (UWC) w Walii. Księżniczka zakończyła już proces rekrutacji, który obejmował napisanie eseju, przedstawienie wielu grupowych projektów, zaprezentowanie swych zainteresowań, wytłumaczyć co już dana osoba zrobiła dla innych i jaki jest jej pogląd na temat świata. W całym tym procesie ważne też są indywidualne rozmowy kandydatów, w których pokazują swoją motywację. Status finansowy przyszłych uczniów nie jest brany pod uwagę-ci, których nie stać na naukę w tej szkole, dostaną stypendium.Elżbieta nie będzie pierwszą osobą z królewskim pochodzeniem, która przekroczy próg UWC. Przed nią tę szkołę skończył król Holandii, Willem-Alexander oraz księżniczka Raiyah z Jordanii. Absolwentką tej szkoły jest również Julie Payette-gubernator generalna, którą rodzice Elżbiety poznali tydzień temu.

Za jakiś czas pojawi się post i nowej, jak i starej szkole księżniczki Elżbiety.

***Teraz przejdźmy do drugiej informacji, dotyczącej podróży państwowych belgijskiej pary królewskiej. Król Filip i królowa Matylda jesienią złożą państwową wizytę w Portugalii, a na przyszłoroczną wiosnę udadzą się do Brazylii.

3 komentarze:

 1. Robi się coraz ładniejsza.Mam pyta nie rodzina krolewska w Belgi obchodzi swieta wielkanocne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak obchodzi je-rodzina królewska jest wyznania katolickiego. Obchodzi jej jednak prywatnie.

   Usuń
 2. Łał,podziwiam Elżbietę.Nie tylko musiała przejść trudną rekrutację,ale także wie,że będzie z dala od domu.To dosłownie i w przenośni będzie dla niej niezła szkoła.Ale na pewno sobie poradzi.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.