Matylda i Elżbieta na koncercie+więcej


Wczoraj królowa Matylda i księżniczka Elżbieta obejrzały spektakl taneczny "Mitten wir im Leben sind / Bach 6 Cellosuiten" autorstwa Anne Teresy Keersmaeker oraz Jeana Queyrasa (Rosas).Spektakl odbył się w Stadsschouwburg w Leuven. Powstał on w oparciu na dziełach Jana Sebastiana Bacha. Spektakl jest wspólnym projektem STUK - House for Dance, Picture and Sound oraz 30CC, kulturalnym centrum Leuven.Po zakończeniu spektaklu królowa i księżniczka spotkały się z artystami go tworzącymi.


***

W dniach 23-25 kwietnia król Filip i królowa Matylda udadzą się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Nowego Jorku, gdzie będzie miało miejsce zebranie ONZ. Para królewska odwiedzi również West Point-amerykańską akademię militarną.

***

Z ciekawostek o rodzinie królowej Matyldy: jejMathilde, hrabia Henri d'Udekem d'Acoz (82 lata), został uniewinniony w sprawie o oszustwo. Sąd Apelacyjny w Ghent uznał, że fakty, które wcześniej przedstawiono, nie zostały udowodnione.
Według adwokata pana d'Udekem jego klient  nigdy nie czuł się winny oskarżeń.


Hrabia d'Udekem, który sam był prawnikiem, i jeden z jego byłych klientów, znany oszust Hans V., zostali oskarżeni o okradanie byłego dealera samochodowego na wartość 166 000 euro fałszywymi obietnicami o działce. Sprzedawca samochodów potajemnie zaczął nagrywać rozmowy z oskarżonymi mężczyznami. Sąd apelacyjny podążył za adwokatem pana d'Udekem, który twierdzi, że nie może być pewien, że jest to głos d'Udekem na taśmach, ponieważ często był naśladowany publicznie.

***

Kolejna ciekawostka z rodziny królowej Matyldy: jej siedemnastoletnia kuzynka, Marie-Cecile de Lhoneux bierze udział w belgijskiej edycji programu The Voice. Póki co dziewczyna przeszła już do drugiego odcinka na żywo. Marie-Cecile jest córką Diane d'Udekem d'Acoz-kuzynki królowej Matyldy.


Źródło zdjęć: queenmathilde.blogspot.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.