Ostatnie wyjścia w królowej Matyldy


6 marca królowa Matylda odwiedziła projekt WCU-DANCE (World Children Unity Dance-We See Your Dance).
Ten projekt uczy młodych ludzi z różnych środowisk śpiewania, tworzenia muzyki i tańca. Młodzi ludzie zaprezentowali swoje kompozycje królowej, która następniepo rozmawiała z nimi. Wizyta była związana z projektem "Music Connects" funduszu Queen Mathilde. Zajęcia odbywały się w "Petit Château" w Wijnegem.


***

Tego samego dnia para królewska wydała przyjęcie w zamku Laeken dla młodych ludzi, a konkretnie dla młodych pielęgniarek. Rozmowy toczyły się na temat opieki zdrowotnej i jak ona się zmienia.

***

7 marca Matylda spotkała się, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet (8 marca), kobiet z różnych gmin prowincji Flandria Wschodnia. Międzynarodowy Dzień Kobiet to specjalna okazja dla Królowej do wymiany poglądów na temat statusu kobiet w naszym społeczeństwie i przedyskutowania ich wyzwań i oczekiwań. Spotkanie odbyło się w rezydencji gubernatora w Gand.
***

8 marca w zamki Laeken para królewska wydała przyjęcie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wśród zaproszonych kobiet znalazły się:


 - Pani Christelle Alexandre, Prezydent Federalny "Baden Powell Scouts of Belgium",
- Pani Geneviève Damas, aktorka, reżyserka i autorka,
- Pani Martine de Limburg Stirum, odpowiedzialna za stosunki zewnętrzne i rozwój projektu Wiels (Center for Contemporary Art),
- Prof. dr. Gita Deneckere, profesor z Vakgroep Geschiedenis z Uniwersytetu Gent,
- Prof. dr. ir. Karen Maex, Rektor Magnificus z Uniwersytetu Amsterdam,
- Pani Isabelle Philippe, dyrektor generalny grupy Crédal,
- Pani Zehra Sayin, CEO Special Olympics Belgium,
- Pani. Fien Troch, filmowiec,
- Pani. Margot Vanderstraeten, dziennikarka publicystyczna,
- Baronowa Jennie Vanlerberghe, założyciel belgijskiego oddziału Mothers for Peace,
- pani Bénédicte Wilders, dyrektor ds. Inwestycji i eksportu w Brukseli,
- Pani Marleen Wynants, dyrektor van Crosstalks.

***


9 marca z okazji Tygodnia Pieniądza królowa Matylda odkryła nową edukacyjną grę planszową "Just in Budget". Królowa uczestniczyła w okrągłym stole poświęconym zapobieganiu nadmiernemu zadłużeniu się młodych ludzi w wieku do 25 lat oraz środków stosowanych w szkole i poza nią. Działalność ta miała miejsce w Centrum Wsparcia ds. Usług mediacji zadłużenia w Regionie Stołecznym Brukseli w Molenbeek-Saint-Jean.Tydzień informowania jest organizowany przez Wikifin.be, program "Edukacja finansowa" Urzędu ds. Usług Finansowych i Rynków Finansowych, FSMA.


Źródła zdjęć: Belga Image, Belgian Royal Palace

5 komentarzy:

 1. świetny blog.musze tylko nadrobic zaległości.Pozdrawiam i życze wytrwałości w prowadzeniu bloga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Cieszę się, że wróciłaś i mam nadzieję, że już nie będziesz miała takich długich zaległości, a będziesz na bieżąco ;)

   Usuń
 2. Królowa świetnie bawiła się przy muzyce w otoczeniu dzieci.Wyobrażam sobie,że w domu organizuje z dziećmi wieczorki muzyczne.Muzyka wydaje się być jej największą pasją.
  Co do stylizacji zwyczajowo,bez szału,ale elegancko. Preferuję beżowy płaszcz i czerwoną sukienkę,ale ciekawa jest też ostatnia bluzka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam królowa Matylde za pracowitość każdego dnia wyjście ☺
  A wczoraj i dziś na skoczni Holmenkollen pojawili się członkowie NRK ale niestety nam szczęścia nie przyniesli 😞

  OdpowiedzUsuń
 4. Królowa miała pracowity tydzień :) Podobają mi się spodnie ze spotkania z pielęgniarkami.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.