Wyjścia królowej Matyldy i księżnej Claire


1 marca królowa Matylda złożyła wizytę w LUCA School of Arts - Lemmens Campus w Leuven. Królowa zobaczyła różne formacje akademickie, zwłaszcza te w Dziale Muzyki. Szkolenie nauczycieli w zakresie edukacji artystycznej zajmuje tam centralne miejsce.Królowa spotkała się z promotorami "Belgijskich Dni Muzyki", nowej platformy we współpracy z belgijskimi konserwatoriami. Pobudza aktywne doświadczenie i praktykę muzyczną w kraju i na granicy językowej.Udzielając swego Wysokiego Patronatu Konkursowi Królowej Elżbiety, Matylda zwraca szczególną uwagę na edukację muzyczną i artystyczną. W tym roku Queen Mathilde Fund ponownie wybrał temat "Music Connects", koncentrując się na społecznym wpływie muzyki na rozwój wrażliwych dzieci.***

28 lutego księżna Claire obejrzała przedstawienie w Centrum Kultury Auderghem. Ten pokaz został zorganizowany przez i dla dobra organizacji non-profit Dom dla dzieci królowej Marie-Henriette.
***

W poniedziałek opublikuję dokładny plan wizyty pary królewskiej w Kanadzie.

Źródła zdjęć: Belga Image, Place Royale/Facebook

2 komentarze:

  1. Przez ten tytuł uświadomiłam sobie,że szkoda,że członkowie belrk prawie nigdy nie odbywają z sobą wyjśc,nie licząc par i świąt narodowych.
    Matylda ma bluzkę z takiego samego materiału,jak Maxima sukienkę- oczywiście Natan :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tyle się ostatnio dzieje, że zupełnie zapomniałam o zbliżających się wizytach państwowych :D Nie mogę się doczekać zwłaszcza tej w Kanadzie

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.