Księżna Matte-Marit na 150-leciu Samlaget


Księżna koronna Mette-Marit była obecna wczoraj na obchodach w Norweskim Teatrze w Oslo. Spotkanie było częścią obchodów 150-lecia Samlaget.


380 gości uczestniczyło w celebrowaniu nowej literatury norweskiej, między innymi premier Erna Solberg. Norweski Teatr, z głównym dramaturgiem, Carlem Mortonem Amundsenem na czele, odpowiadali za formę wczorajszych obchodów,


W centrum 50-minutowych spektakli znalazły się trzy powieści: "Jedna zimowa przygoda" Jana Roara Leikvolla, "Siedem dni w sierpniu" Brit'a Britøena i "Finding Light" Ainy Bassos. "Te trzy książki różnią się ciemnością, którą ludzie mogą zrobić innym. Kiedy literatura przybiera ciemne strony ludzkości, możemy znów błyszczeć światłem w rozpaczy ", pisze Norweskie Samlaget.

Księżna Mette-Marit spotkała autorów Olaug Nilssen, Marit Eikemo i Alfred Fidjestøl po programie na scenie głównej.


Norweski Samlaget jest wydawnictwem kulturalnym i wydawniczym, publikującym literaturę w języku norweskim. Wydawnictwo publikuje około 100 tytułów kwartalnie, w tym książki norweskie i tłumaczenia, książki dla dzieci i młodzieży, literaturę dokumentalną i merytoryczną, słowniki i materiały dydaktycznych dla szkolnictwa wyższego.

Źródło zdjęć: NTB Scanpix

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.