Wizyta Filipa i Matyldy w USA-dzień I


Wczoraj belgijska para królewska udała się z wizytą do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Nowego Jorku. Wizyta ta ma na celu wypromowanie Belgii jako kandydata na ruchome miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2019-2020. Są takie dwa miejsca i Belgia konkuruje o nie z Niemcami i Izraelem. Parę zaprosił przewodniczący zgromadzenia ogólnego ONZ-Miroslava Lajčáka.


Filip i Matylda jak zazwyczaj w podróż wyruszyli z wojskowego lotniska Melsbroek, a wylądowali na Międzynarodowym Lotnisku Stewarta w Orange County.
W poniedziałek para odbyła tylko jedno wyjście w bibliotece i Muzeum Morgan. Znajdują się tam między innymi dzieła Rubensa, van Dycka i Jordaensa. Filip i Matylda wzięli tam udział w przyjęciu promującym kandydaturę Belgii do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jest to już właściwie ostatni moment na zachęcenie ludzi do głosowania na Belgię, ponieważ ogłoszenie kto znajdzie się w Radzie odbędzie się już 8 czerwca.


Źródło zdjęć: Belga Image 

1 komentarz:

  1. Z takim wsparciem Belgia ma duże szanse.
    Ależ Matylda ma pięknie wyczesane do góry włosy w srebrnym kostiumie.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.