Aktualizacja:Belgijscy i norwescy goście na urodzinach księcia Frederika


26 maja to w Polsce dzień matki, a w Danii tego dnia urodził się 50 lat temu książę Frederik-duński następca tronu. Z tej okazji od tygodnia miały miejsce wydarzenia mające upamiętnić tę rocznicę, a w samym dniu rocznicy, odbył się bankiet, na który matka jubilata zaprosiła osobistości z całej Danii oraz przedstawicieli rodzin królewskich, w tym członków belgijskiej i norweskiej rodziny królewskiej.
Belgijską rodzinę królewską reprezentowała para królewska-król Filip i królowa Matylda, która tego dnia założyła nową czerwoną suknię oraz Brabant Laurel Wreath Tiara i broszkę królowej Fabioli.Z norweskiej rodziny królewskiej na uroczystości w Pałacu Christiansborg przyjechał książę Haakon i księżna Mette-Marit, która założyła białą suknię, którą nosiła już wcześniej oraz Diamond Daisy Bandeau. Ciekawostka: Mette-Marit po raz pierwszy założyła Duński Order Słonia-nie wiadomo kiedy dokładnie została nim odznaczona.Królowa Matylda siedziała przy stole między księciem Frederikem, a księciem Haakonem, obok którego z kolei siedziała królowa Maxima.
Źródła zdjęć: Belga Image, Getty Images

2 komentarze:

  1. Obie panie o dziwo całkiem ładnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem fanką tej białej sukni,ale na Mette wygląda dobrze.Ładnie wkomponowała swoją ukochaną Daisy Bandeau we włosy.
    Matylda wygląda rewelacyjnie w sukni na jedno ramię.Laurel Wreath jak zawsze zachwyca.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.