Kolacja w Skaugum+wizyta w Muzeum Wikingów


Wczoraj wieczorem w rezydencji pary książęcej, Skaugum, odbyła się kolacja dla uczestników Forum Bussines For Peace. Haakon i Mette-Marit co roku angażują się w to forum i co roku z jego okazji organizuje przyjęcie w swej rezydencji.***

Również wczoraj para królewska odwiedziła Dom Wikingów w Bygdoy w Oslo, gdzie zapoznali się z planami powstającego Muzeum Wikingów.


Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania statku Oseberg i statku Gokstad, które został odkryte podczas wykopalisk w okolicach Tønsberg i Sandefjord. Dwa statki wikingów są częścią ważnej części historii Wikingów w Norwegii, a wiele obiektów z tych odkryć jest eksponowanych w muzeum.


Para królewska obejrzała także film przygodowy "Życie wikingów" podczas wizyty.


Dyrektor Muzeum, Håkon Glørstad, przekazał królowi i królowej informacje o planach nowego Muzeum Wikingów, które zostanie ukończone w 2023 roku. Zostanie ono zbudowane w połączeniu z istniejącą stocznią Viking, a nowe muzeum będzie trzykrotnie większe niż dzisiejsze rozwiązanie.


Kiedy to się stanie, muzeum obejmie największą na świecie kolekcję artefaktów z epoki wikingów.


Źródła zdjęć: NTB Scanpix, Oskar Aanmoen/Royal Central

1 komentarz:

  1. Dobre połączenie jasnej sukienki z kolorowymi,ciekawymi pantoflami.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.