Królowa Paola w szkole+nowości u królowej Matyldy


Królowa Paola odwiedziła dziś szkołę miejską Arc-en-Ciel w Molenbeek-Saint-Jean.
Celem tej wizyty było uznanie wybitnych wyników uzyskanych przez szkoły w Molenbeek-Saint-Jean, w tym Arc-en-Ciel, w ramach projektu Szkoły Nadziei Królowej Paoli. Ten projekt ma na celu wsparcie (w tym finansowe) dla szkół i stowarzyszeń w rozwoju innowacyjnych inicjatyw promujących integrację uczniów i ich rodzin.
***

25 maja królowa Matylda spotkała się z Henrietta Fore, dyrektorem wykonawczym UNICEF. Dyskusja dotyczyła nowej strategii i programu UNICEF dla młodych ludzi. Program ten określa nowe wytyczne dla młodych ludzi na rok 2030: kształcenie, szkolenie i zatrudnienie.


Jako Obrońca Celów Zrównoważonego Rozwoju, królowa wielokrotnie podkreślała znaczenie dobrej jakości edukacji i zdrowia psychicznego młodych ludzi. Są to ważne podmioty do realizacji celów zrównoważonego rozwoju.


Królowa jest Honorowym Prezydentem UNICEF.be.

***

Królowa Mathylda została nową honorową przewodniczącą Federalnej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Wcześniej król Filip był honorowym przewodniczącym rady: od 1993 roku do czasu, gdy został królem w 2013 roku.

Źródła zdjęć: Belga Image, Palace Royale

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.