Królowa Sonia na otwarciu centrum policyjnego+wyjścia Haakona i Mette-Marit


Dziś rano królowa Sonia oficjalnie otworzyła nowe centrum policji w Tønsberg. Centrum operacyjne w południowo-wschodniej dzielnicy policji znajduje się na komendzie policji Hye i zostało oddane do użytku w tym samym czasie, co oficjalne otwarcie budynku, w którym oprócz nowego centrum operacyjne policji, mieści się też centrum straży pożarnej oraz urząd okręgowy dla Vestfold, Telemark i Buskerud.Szef policji, Christine Fossen, powitała i gościła królową podczas wizyty na komendzie. Samo otwarcie dokonało się przez przecięcie wstęgi przez królową Sonię.

Centrum operacyjne w południowo-wschodniej dzielnicy policji jest najnowszym z serii nowych centrów operacyjnych w Norwegii. Centrum operacyjne zarządza i koordynuje działania operacyjne policji i jest obsługiwane przez całą dobę przez pracowników o wysokim doświadczeniu. Jest to ostatnie z 12 nowych centrów operacyjnych, które są wykorzystywane w wyniku reformy norweskiej policji


Po ceremonii otwarcia Królowa zwiedziła komendę i zobaczyła nowe centrum operacyjne w użyciu. Był czas też na odwiedziny w siedzibie prokuratora generalnego i Centrum ds. Przemocy. Sonia została oprowadzona przez zastępcę komendanta, Steinę Kaasę, Ninę Bjørlo z Service Correctional i rzeczniczkę prasową Anne Margrethe Katteland

***


Wczoraj książę Haakon i księżna Mette-Marit odwiedzili Risør w związku z obchodami 50-lecia Konvoibyen. Przed świętowaniem w Konvoibyen, Para Księcia Koronnego odwiedziła Szkołę Młodzieży w Risør, a następnie odwiedziła "Hestmanden", który jest statkiem-muzeum.Para koronna odwiedziła nową wystawę w Risør Aquarium, aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia wybrzeża i ochrony środowiska morskiego oraz wzięli udział w kampanii "Hold Norge rent" na statku S / S Vega.
Źródła zdjęć: Kongehuset, Belga Imaga

1 komentarz:

  1. Para książęca bardzo interesuje się sprawami ochrony środowiska,a w szczególności morza.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.