Mette-Marit i Haakon w Notodden+filmik Marty Luizy


Dzisiaj para norweska para książęca wzięła udział w ceremonii wpisania Notodden i Rjukan jako miejsc światowego dziedzictwa. Lista światowego dziedzictwa UNESCO zawiera miejsca o niezastąpionej wartości. Tutaj nastąpiło przemysłowe dziedzictwo Rjukan i Notodden. Dziedzictwo, które dziś tam zaznaczono, to więcej niż budynki i lata transportu, powiedziała księżna w Notodden:
"To o wiele więcej, niż możemy zobaczyć. Chodzi o życie. Chodzi o zbudowanie całego społeczeństwa. A także o prawa pracowniczych - tak jak przed chwilą zaznaczyliśmy 1 maja. Chodzi o historię naszego kraju."
Nowe pokolenia są dumne ze starej historii przemysłu. 350 dzieci przywitało parę książęcą z "rallarvise" na stacji Mæl i przystani promowej. Miejsce znajduje się na liście światowego dziedzictwa. ***

Wczoraj na Facebooku fundacji Norsk Revmatikerforbund opublikowała filmik z księżniczką Martą Luizą, która zachęca na nim ludzi z problemami z układami mięśniowymi i kostnymi do zapisywania się na ćwiczenia w ramach programu ,,Kom i form med NRF''.Norsk Revmatikerforbund (NRF) to ogólnokrajowa organizacja interesująca wszystkimi chorymi na reumatyzm i zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. NRF zostało założone 15 marca 1951 roku i jest jedną z największych organizacji dla osób niepełnosprawnych w kraju, z ok. 35 000 członkami.

NRF ma około 230 lokalnych zespołów i stowarzyszeń, własnych stowarzyszeń i grup dla najczęściej stosowanych diagnoz przy szpitalach powiatowych we wszystkich powiatach. Ponadto NRF prowadzi pracę dla dzieci i młodzieży we wszystkich okręgach. Organizacja młodzieżowa NRF nazywa się BURG (Grupa Odrodzenia Dzieci i Młodzieży).

NRF ma własne centrum wypoczynku i leczenia na Costa Blanca w Hiszpanii, Reuma-Sol Center.

Źródło zdjęć: Belga Image

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.