Ostatnie spotkania królowej Matyldy


14 maja królowa Matylda spotkała się z Geertem Cappelaere, Dyrektorem Regionalnym UNICEFu na Bliski Wschód i Afrykę Północną. Pan Cappelaere przedstawił niepokojący przegląd sytuacji dzieci w regionie. Królowa jest Honorowym Prezydentem UNICEF.be:"Przerażające jest to, że tak wiele dzieci każdego dnia jest pozbawionych prawa do bezpiecznego, pięknego i szczęśliwego dzieciństwa. Ochrona dzieci jest najważniejsza. Dzieci muszą być chronione przez cały czas. Muszą mieć możliwość pójścia do szkoły, zabawy i odpoczynku. Jako że wytyczne dotyczące praw dziecka stanowią wyzwanie, organizacje takie jak UNICEF pracują codziennie, aby zapobiec niepotrzebnemu cierpieniu dzieci. Wysiłki te nie są daremne. Pocieszające jest to, że pomimo wojny, konfliktów i wysiedleń pięć milionów syryjskich dzieci nadal pobiera edukację. Te sukcesy powinny nas pocieszyć w poszukiwaniu świata przyjaznego dla każdego dziecka. Wyzwania pozostają ogromne, a świat nie może pozwolić sobie na utracone pokolenie. "

***15 maja królowa Matylda wręczyła laureatom Konkursu Królowej Elżbiety nagrody. Ceremonia odbyła się w Kaplicy Muzycznej Królowej Elżbiety.

***Dziś z kolei Matylda wręczyła nagrody swego imienia za 2018 rok). Królowa po raz pierwszy spotyka się z przedstawicielami wybranych projektów i członków Jury Młodzieży w siedzibie Fundacji Króla Baudouina.Od momentu utworzenia w 2000 r. Fundusz przyznaje coroczną nagrodę za inicjatywę, która wzmacnia pozycję osób lub grup znajdujących się w trudnej sytuacji w belgijskim społeczeństwie. Fundusz ponownie wybrał w tym roku zaproszenie do projektów Music connects.Muzyka jest uniwersalnym językiem par excellence, który przekracza wiele granic. Odgrywa ważną rolę w świecie wielu dzieci i młodzieży. Muzyka prowadzi do zaskakujących spotkań, łączy i daje energię.Spośród 13 wybranych projektów, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach tego zaproszenia, jury młodzieży wybrało zwycięzcę nagrody Queen Mathilde 2018. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Królewskim w Brukseli.Źródła zdjęć: Palace Royale, Belga Image

1 komentarz:

  1. Matylda jak zawsze pracowicie i muszę pochwalić dwie śliczne sukienki.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.