Ostatnie wyjścia królowej Matyldy


Dziś królowa Matylda i król Filip uczestniczyli w pogrzebie księcia Friedricha z Wirtembergii.

***

Wczoraj para królewska odwiedziła prowincję Limburg. Najpierw odwiedzili flandryjskie "Bike Valley" w Beringen-otwarte centrum innowacji dla przemysłu rowerowego, gdzie mieli okazję zobaczyć najnowsze modele rowerów. Tuż obok położona jest fabryka rowerów Ridley, gdzie z kolei mogli złożyć jeden z nich.

 Następnie Filip i Matylda przejechali rowerami drogę do Heusden-Zolder na wizytę w dawnym miejscu wydobycia węgla, Luchtfabriek. Tam zwiedzili muzeum wydobycia węgla.Później odwiedzili De Verdieping Adult Education Centre-centrum kształcenia dla dorosłych. Zobaczyli tam jak dorośli uczą się przyrządzać posiłki oraz spróbowali dań wychodzących spod ich rąk.

Wizyta w Limburgii zakończyła się w odwiedzinami w ratuszu w Heusden Zolder i spotkaniem z mieszkańcami prowincji Limburg.


***

23 maja królowa Matylda odwiedziła internat Henri Jaspar w Watermael-Boitsfort. Szkoła z internatem oferuje pomoc mieszkaniową i dydaktyczną, a także centrum nagłośnieniowe z pedagogicznym wsparciem socjalnym dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, wymagające specjalistycznej pomocy poza własną rodziną. Królewskie Towarzystwo Ochrony Dzieci jest objęte patronatem Królowej Matyldy od 2017 roku.
Królowa porozmawiała z dziećmi i ich opiekunami, niektórym pomogła odrobić lekcje oraz razem z nimi przygotowała i zjadła naleśniki.
***

Już jutro parę królewską zobaczymy na obchodach 50 urodzin księcia Frederika w Danii.

Źródło zdjęć: Belga Image

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.