Rozdanie nagród imienia królowej Paoli


Królowa Paola w towarzystwie księżnej Claire wręczyła dziś dyplomy Królowej Paoli za Nauczanie w roku szkolnym 2017-2018 odpowiednim laureatom w Pałacu Królewskim w Brukseli. 

Nagroda ta przyznawana jest nauczycielowi lub grupie nauczycieli za realizację modelu projektu pedagogicznego mającego na celu poprawę jakości nauczania poprzez inicjatywy wnoszące innowacyjną, wzbogacającą i konkretną treść do celów edukacyjnych. 


Nagroda Królowej Paoli w dziedzinie edukacji w latach 2017-2018 dotyczy edukacji przedszkolnej i podstawowej w trzech społecznościach na temat "Kreatywność i innowacyjność".

Źródło zdjęć: Belga Image

4 komentarze:

 1. Dobrze,że Claire towarzyszyła teściowej.Może to w jej ręce przekaże swoją spuściznę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostawiałabym bardziej księżniczkę Astrid, która rok temu towarzyszyła matce na tym wydarzeniu. Ale Claire? Może i ona coś dostanie?

   Usuń
 2. Ogladajac tutejsze ostatnie zdjecia Krolowej Paoli napawa mnie niepokoj o jej stan zdrowia.
  Ku zaskoczeniu wyglada bardzo zmeczona,zwlaszcza z 29 maja br.,jakby cos jej dolegalo
  oraz ponownie chodzaca z laska. A jeszcze niedawno byla w lepszej formie.
  Miejmy nadzieje,ze nie sa to konsekwencje po upadkach w 2016 i 2017 r.
  Darze Krolowa Paole,jak jej meza Krola Alberta II wielkim szacunkiem i sympatia.
  A co o tych moich spostrzezeniach sadzi Pani Justyna,prowadzaca z dokladnoscia i wiedza blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowa ma już swoje lata-we wrześniu skończy już 81 lat. Możliwe, że dawniejsze problemy ze zdrowiem wpływają na jej obecny stan zdrowia. Nie jestem specjalistką w dziedzinie chorób, jedynym moim odwołaniem są obserwacje moich bliskich w podobnym wieku i innych ludzi. Z jednej strony Paola jest bardzo sprawną osobą jak na swój wiek, z drugiej są przecież ludzie nadspodziewanie sprawni na swe lata, ale są to wyjątki.
   Jeśli coś byłoby nie tak ze zdrowiem królowej i byłoby to poważne, dwór wydałby oświadczenie, tak jak niedawno było w przypadku króla Alberta. Emerytowana para królewska na pewno jest otoczona najlepszą opieką lekarską i lekarze reagują na każdy symptom choroby.
   Mam nadzieję, że królowa Paola i król Albert przeżyją jeszcze wiele lat w dobrym zdrowiu, jednak nie robią się oni młodsi i pewne kwestie po prostu trzeba zaakceptować.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.