Ostatnie wyjścia królowej Matyldy i księżniczki Astrid


Z okazji Europejskich Dni Rozwoju 2018, królowa Matylda, jako Obrońca Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, 6 czerwca odbyła spotkania z:


  Kristalina Georgieva, dyrektor naczelna Banku Światowego
Jayathma Wickramanayake, wysłanniczka sekretarza generalnego ds. Młodzieży
Pramila Patten, specjalna przedstawiciel Sekretarza Generalnego ds. Przemocy seksualnej w konfliktach
Nadia Murad, działaczka na rzecz praw człowieka, Yezidi***


7 czerwca para królewska wydała przyjęcie dla szefów misji dyplomatycznych akredytowanych w Brukseli i ich małżonków na Zamku Laeken.
***


Również 7 czerwca królowa Matylda odwiedziła mikrokredyt pod nazwą microStart "Way - Lunch & Coffee Bar" w Gandawie. MicroStart jest liderem w zakresie profesjonalnego mikrokredytu, który wspiera mikroprzedsiębiorców. Po rozmowie z kilkoma współpracownikami, wolontariuszami i członkami zespołu microStart, Królowa wzięła udział w okrągłym stole z mikroprzedsiębiorcami. Od lat Jej Wysokość Królowa uważnie śledzi ewolucję sektora mikrofinansów w Belgii i za granicą.***


6 czerwca księżniczka Astrid wzięła udział w spotkaniu członków belgijskiej misji gospodarczej do Argentyny i Urugwaju, zorganizowanej przez belgijską agencję handlu zagranicznego we współpracy z Brussels Invest and Export, Flanders Investment and Trade (FIT), Wallonia Export-Investment Agency (AWEX) oraz FPS Foreign Affairs.Źródła zdjęć: Belga Image, Palace Royale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.