Aktualizacja: Spotkanie w olimpijczykami+konferencja w Pałacu Królewskim w Oslo


Król Harald i księżniczka Marta Luiza w czwartek spotkali się z 21 medalistami Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich na przyjęciu zorganizowanym przez norweski rząd w jego siedzibie przy ulicy Parkveien 45.Jesper Saltvik Pedersen zdobył pierwsze złoto dla Norwegii w ramach Igrzysk Paraolimpijskich w Korei Południowej. 18-letni alpejczyk otrzymał rządową paraolimpijską nagrodę honorową przyznawaną za wybitne osiągnięcia przez norweskich sportowców paraolimpijskich.


«Jesper Saltvik Pedersen z Karmøy jest wybitnym przedstawicielem norweskiego sportu. W tym roku osiągnął wielkie osiągnięcia. Wygrana Saltvika Pedersena wykazała wielkie postępy w sporcie i wyróżniła jego zdolności do motywowania i inspirowania zarówno siebie i innych. Tegoroczny zwycięzca wyróżnia się także kondycją i zaangażowaniem w sport. W swoim pierwszym Igrzyskach Paraolimpijskich zdobył zarówno złoto, jak i brąz", powiedziało jury.


Federacja sportowa przyznała Honorową Nagrodę Fearnley dla skatera Håvarda Holmefjord Lorentzen i skoczka Maren Lundby.

Książę Haakon wspierał w tym zimowych olimpijczyków w Korei Południowej, a księżniczka Marta Luiza-paraolimpijczyków.

***


Przez pięć lat Książę Koronny zgromadził młodych liderów i talentów w wieku 20-40 lat w różnych miejscach w kraju, aby porozmawiać o przyszłości Norwegii. 8 czerwca zostali zaproszeni na zamek z okazji 5-lecia istnienia książęcego przedsięwzięcia-SIKT.


SIKT to konferencja dla młodych liderów ze wszystkich sektorów - biznesu, sektora publicznego, życia organizacyjnego, kultury, sportu, mediów i środowisk akademickich. Każdego roku około 200 młodych liderów zbiera się, aby omówić przyszłość Norwegii. Książę Koronny Haakon wielokrotnie powtarzał, że jest pod wrażeniem energii i optymizmu, jaki istnieje u młodych przywódców. Celem jest, aby SIKT był areną wiedzy i swobodnej dyskusji, gdzie dobrzy wykładowcy i warsztaty mają inne perspektywy i rozpoczynają dobre i otwarte dyskusje.


Pomysłem królowej było to by zorganizować obchody w Pałacu Królewskim.

"Przez pięć lat wiele słyszałem o SIKT - powiedziała Królowa - o energii, o wszystkich miłych ludziach. Ale ponieważ, niestety, jestem poza docelową publicznością, nie zostałam zaproszona! Potem było wiadomo tylko jedno: muszę was zaprosić do domu, byśmy mogli się poznać!


Ponad 450 byłych uczestników SIKT przybyło wieczorem do Pałacu. W pałacowych salach dawno nie było tyle osób-ostatnio na 100-leciu obchodów niezależności Norwegii w 2005 roku. Jednak średnia wieku uczestników była wtedy dużo wyższa, co potwierdziła królowa.


Program wieczoru:

Przedsiębiorczyni Grete Sønsteby mówiła jak sprawić, aby jutrzejsza produkcja żywności była bardziej przyjazna dla środowiska
Profesor Morten Hansen z University of California w Berkeley prowadził wykład "Prowadzący z celem i pasją"
Książę Haakon profesor Morten Hansen rozmawiali na temat zarządzania.
Uczestnik SIKT Navjot Sandhu podzielił się swoimi przemyśleniami o byciu mniejszością w obliczu społeczeństwa norweskiego


Kiedy książę koronny zorganizował SIKT po raz pierwszy, istniała znacząca motywacja do tego, by odbyły się dobre konferencje dla dobrze znanych liderów, ale potrzebna była konferencja, podczas której młodsi liderzy mogliby wymieniać się pomysłami i doświadczeniami z innymi.


Celem było również uzyskanie szerokiego grona uczestników. To, że są ludzie z tak wielu różnych sektorów, nadaje konferencji ważny wymiar. Jest dobra energia, gdy spotykają się liderzy z bardzo różnymi miejscami pracy i weekendami.


SIKT po raz pierwszy został zorganizowany w Trondheim w 2013 r. z tematem Future Norway. Kolejny rok to temat Innowacji w Tromsø. W Bergen w 2015 roku prelegenci zostali zaproszeni z zagranicy i za granicę, aby porozmawiać o zarządzaniu. Siły napędowe były częstym tematem wielu dyskusji SIKT, a w 2016 r. miała swoją własna konferencję w Ålesund. W 2017 roku SIKT skupił się na pracy zespołowej w Kristiansand.

Źródło zdjęć: Kongehuset

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.