Aktualizacja: Wizyta państwowa gubernatora Australii w Belgii


27 czerwca do Belgii z państwową trzydniową wizytą przybył gubernator generalny Australii, Peter Cosgrove, z małżonką, Lynne Cosgrove.
Król Filip i królowa Matylda powitali ich w oficjalnej ceremonii na placu pod Pałacem Królewskim.Następnie weszli do Pałacu, gdzie wykonano oficjalne zdjęcia, goście wpisali się do księgi oraz zjedzono wspólny lunch.
Wieczorem odbył się państwowy bankiet na Zamku Laeken.
Para królewska towarzyszyła gubernatorowi i jego żonie ostatniego dnia wizyty. Wzięli udział w wydarzeniu upamiętniającym I wojnę światową "Waterfront" w Ostendzie.


Dokładnie 100 lat temu belgijskie wybrzeże było ofiarą ciężkich bombardowań, gdy brytyjskie siły próbowały zablokować okupowane porty Ostendy i Zeebruges.


6000 wolontariuszy stworzyło łańcuch ludzki o długości 21 kilometrów na Morzu Północnym, aby pamiętać o tragicznych walkach z I wojny światowej. Każdy z nich napisał prywatną wiadomość o pokoju na małej łodzi.


Na koniec wizyty pary udały się do Bruges.


Źródła zdjęć: Belga Image, Royale Palace

4 komentarze:

 1. Mathilde olśniewa, zarówno rano, jak i wieczorem

  OdpowiedzUsuń
 2. Suknia królowej zachwyca szkoda że nie dobrala do niej większej tiary

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienkę podobną do tej w kwiaty nosiła również Victoria podczas wizyty Kate i Williama,a potem w Estonii.Ciekawe,czyj to projekt.
  Lilowa suknia jest wspaniała,pasuje do czerwcowej pory.Gdyby założyła jeszcze Laurel Wreath olśniewałaby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka z powitania to projekt Natan z kolekcji couture. Natomiast suknia z bankietu to Armani, którą Matylda nosiła dwa lara temu na 70 urodzinach króla Szwecji.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.