Księżniczka Astrid na Hanko Race


Księżniczka Astrid, pani Ferner, w ten weekend wręczyła nagrody zwycięzcom Grundig Hankø Race Week 2018. Tradycyjne regaty zostały ustanowione w 1882 roku. Księżniczka od lat się na nich pojawia i wręcza nagrody.

W ty roku zostało zarejestrowanych 68 łodzi, co było wynikiem współpracy Royal Norwegian Navy Association, Fredrikstad Sailing Association, Hankø Yacht Club i Grundig. Żagle rywalizowały ze sobą od środy (27 czerwca), a mistrzostwa zakończyły się w sobotnie (30 czerwca) popołudnie przed ceremonią rozdania nagród w Hankø Fjordhotell.


Regaty odbyły się na wodach w okolicach Hankø i rywalizowały w wyścigach 11m OD, Melges 24, Albin Express, J / 70, Drake, IOD i X-35. Mistrzostwa Świata X-35 w 2018 roku weszły w skład tegorocznego tygodnia regat w Hankø.


Na jeziorze Bodeńskim w Langenargen w Niemczech odbywają się kolejne Mistrzostwa Świata. Król Harald i jego załoga płyną na łodzi "Sira" w Pucharze Świata dla 8 metrowych łodzi.


Źródło zdjęć: Kongehuset

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.