Paola i Albert na Festiwalu LacMus


Król Albert i królowa Paola pojawili się na drugim dniu Festiwalu LacMus 2018. Jest to doroczny muzyczny festiwal nad jeziorem Como we Włoszech. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 28 czerwca-8 lipca.


Drugiego dnia festiwalu odbyły się dwa koncerty: pierwszy o 11.00 w Publicznej Bibliotece w Lenno, w czasie którego dwójka pianistów, Georgy Tchaidze i Nadja Pisareva, zagrali utwory Piotra Czajkowskiego, w tym fragmenty ,,Dziadka do Orzechów". 


Drugi koncert odbył się wieczorem o 19.00 w audytorium zespołu szkół w Tremezzina, gdzie został przeniesiony z powodu złej pogody z Villi del Balbianello. Utwory Claude'a Debussy'ego i Piotra Czajkowskiego zagrali: Dmitri Makhtin (skrzypce), Miguel Da Silva (altówka), Christine Lee i Astrig Siranossian (wiolonczele), Marie Pierre Langlamet (harfa), Mathieu Dufour (flet), Louis Lortie (fortepian). Na pierwszy koncert wejście było darmowe, a na drugi trzeba było zakupić bilety.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.