Wczorajsze wyjścia królowej Matyldy


Wczoraj królowa Matylda odbyła dwa spotkania: na pierwszym z nich spotkała się z belgijskimi dziećmi, które mieszkają za granicą, na drugim odwiedziła wystawę ,,Melancholia".Królowa Matylda spotkała się z grupą dzieci belgijskich emigrantów, którzy biorą udział w kursach internetowych w trakcie roku szkolnego i przyjeżdżają do Belgii na obóz językowy oraz by zanurzyć się w belgijskiej kulturze. Kursy językowe są prowadzone przez D-Teach Online Learning, który zwraca szczególną uwagę na znajomość samego przedmiotu, ale także na rozwój osobisty oraz wielokulturowy i globalizujący się świat, w którym żyją młodzi ludzie.


Następnie królowa odwiedziła wystawę ,,Melancholia" w Villa Empain w Brukseli. Wystawa Melancholia bada melancholijne uczucia i jej uniwersalne reprezentacje poprzez dialog ustanowiony pomiędzy dziełami współczesnych artystów Wschodu i Zachodu.


Villa Empain jest jednym z arcydzieł Art Deco w Brukseli, zaprojektowanym przez architekta Michela Polaka dla filantropa Louisa Empaina w latach 30. XX w. Willa jest własnością Fundacji Boghossian, a od 2010 roku jest centrum sztuki.


Fundacja promuje wymianę międzykulturową poprzez programowanie artystyczne, oferty edukacyjne i rezydencje artystów.


Źródła zdjęć: Belga Image, Palace Royale

1 komentarz:

  1. O melancholii dużo mogłyby powiedzieć polskie dzieła: )Na szczęście Matylda nie wpasowała się w tematykę.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.