Belgijska rodzina królewska w Armenii


Król Filip, królowa Matylda, ich dzieci, księżniczka Elżbieta, książę Gabriel, książę Emmanuel i księżniczka Eléonore odbywają prywatną wizytę w Armenii, aby wspólnie spędzić wakacje i zobaczyć historyczne i kulturowe region. 23 sierpnia rodzina odwiedziła katedrę świętych męczenników w Gyumri wraz z rodziną. Katedra jest ordynarną katedrą Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej. Rodzina odwiedziła także klasztor Noravank w Vayots Dzor 22 sierpnia. Noravank (Nowy Klasztor) został założony przez biskupa Hovhannesa w 1105 roku.

***

Wieczorem o 20.00 zapraszam na pierwszy post z serii dotyczącej miłości króla Haralda i królowej Sonii.

3 komentarze:

 1. Miałam zadać pytanie pod poprzednim postem ale zapomniałam a mianowicie czy była już konfirmacja Maud czy będzie bo około 15 lat jest (chyba), pytam bo o wakacje nie jestem regularnie z blogiem i mogłam przegapic. Czy będzie wogule coś podane bo w Norwegii jest konfirmacja a w Belgii komunia czy coś znowu ja pomyliłam.
  Fajnie jakby kiedyś prywatnie BRK odwiedziła Polskę bo przecież Matildy korzenie są polskie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo czy Maud już miała konfirmację. Możliwe, że w jej przypadku będzie to prywatne wydarzenie. W przypadku Ingrid i Sverre pojawią się co najmniej oficjalne zdjęcia jako to było w przypadku Haakona, Marty Luizy czy Haralda i jego sióstr.
   W Belgii, jak w katolickim kraju, jest komunia święta, ale w belgijskiej rodzinie królewskiej jest to wydarzenie prywatne i prawdopodobnie jedynie Eleonor nie przyjęła jeszcze tego sakramentu.
   Z tego co czytałam o Matyldzie, to kilkukrotnie była w Polsce prywatnie na zjazdach rodziny jej matki, jednak prawdopodobnie było to zanim została księżną, a później królową, choć mogę się mylić.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.