Marta Luiza na zawodach jeździeckich+Harald, Sonia i Astrid na pogrzebie


Pod koniec lipca księżniczka Marta Luiza wzięła udział w zawodach jeździeckich w Biri.

Zawody odbyły się w Biri Travarne-toru wyścigowego konnego o długości 1000 metrów należącego do Det Norske Travselskap-Norweskiego Stowarzyszenia Wyścigów Konnych. Tor otwarto w 1985 roku.Księżniczka Marta na swoim Instagramie dzieliła się wrażeniami z wyścigu:
***

Dziś król Harald, królowa Sonia i księżniczka Astrid uczestniczyli w pogrzebie Thorvalda Stoltenberga w katedrze w Oslo.

 


Thorvald Stoltenberg był politykiem. Sprawował funkcję ministra obrony, a w późniejszym okresie ministra spraw zagranicznych. Pełnił również liczne funkcje w ONZ. Jego syn, Jense, poszedł w ślady ojca i swego czasu pełnił rolę premiera Norwegii, a obecnie jest sekretarzem generalnym NATO. Thorvald Stoltenberg urodził się 8 lipca 1931 roku, a zmarł 13 lipca bieżącego roku.Pogrzeb był uroczystością oficjalną, która była transmitowana w telewizji. Dzieci Thorvalda (Jense i Cammilla) wygłosili przemówienia, a wnuczka Catharina zaśpiewała piosenkę ku pamięci dziadka. To również rodzina wynosiła trumnę zmarłego z katedry.
Źródło zdjęć: NTB Scanpix

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.