Tydzień z królową Matyldą-dzień III: Młodość


Po ukończeniu liceum, Matylda d'Udekem d'Acoz zaczęła studia i przeprowadziła się do Brukseli. Razem z siostrami zamieszkała w mieszkaniu w dzielnicy Schaarbeek przy Boulevard August Reyers 181.


Matylda w Egipcie

Przed rozpoczęciem roku akademickiego pojechała do Egiptu na dwa miesiące jako wolontariuszka. Odwiedziła również Nepal oraz opiekowała niepełnosprawnymi pielgrzymami w Lourdes.

Matylda w Nepalu

Matylda w Nepalu

Przyszła królowa studiowała logopedię w Instytucie Libre Marie Haps. Studia rozpoczęła w 1991 roku, a trzy lata później obroniła dyplom i rozpoczęła pracę z autystycznymi dziećmi oraz założyła własny gabinet, w którym pracowała z dziećmi, które miały problemy z mówniem.

Matylda w Lourdes

Matylda w Lourdes

Matylda i Filip poznali się w 1996 roku na korcie tenisowym. Prawdopodobnie poznała ich ze sobą młodsza siostra Matyldy-Marie-Alix, która poznała Filipa rok wcześniej.

Matylda na ślubie w latach '90

Rok później Marie-Alix i jej babcia Zofia Maria Sapieha zginęły w wypadku. Filip stanął wtedy na wysokości zadania i otoczył opieką Matyldę oraz pomógł zorganizować pogrzeb.


Związek Matyldy i Filipa udało się utrzymać w całkowitym sekrecie i w chwili ogłoszenia zaręczyn prasa całkowicie nic nie wiedziała o Matyldzie.

Matylda i Filip na Kubie

Kilka tygodni wcześniej para spędzała czas na Kubie. Turysta z Belgii rozpoznała Filipa i zrobił mu zdjęcie z nieznaną kobietą. Filip go zauważył i poprosił by ten nie udostępniała swych zdjęć prasie. Ten go posłuchał do czasu ogłoszenia zaręczyn.

Matylda i Filip na Kubie

2 komentarze:

 1. Niezwykła historia z tym,że przyszły król namawiał obcą osobę,aby nie upubliczniała jego zdjęcia z Matyldą.Świadczy to o jego wielkiej trosce o Matyldę i pragnieniu zapewnienia ukochanym w miarę,jak się da normalności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze bardziej niezwykłe że ten turysta spełnił prośbę Filipa
   W dzisiejszych czasach to zdjęcie od razu trafiloby na facebooka twittera i instagrama...

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.