Królowa Matylda w Nowym Jorku+zdjęcie Elżbiety w nowej szkoleW swojej roli adwokata celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych królowa Matylda udała się do Nowego Jorku. Królowa uczestniczyła w licznych spotkaniach i działaniach dotyczących znaczenia pilnej realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Podczas licznych spotkań Królowa prosiła o zwrócenie szczególnej uwagi na ważne dla niej kwestie, takie jak edukacja i nauczanie, nowy program dla dzieci i młodzieży UNICEF, zdrowie i dobre samopoczucie oraz w szczególności zdrowia psychicznego, a także równoważności między mężczyznami i kobietami.

Pierwszego dnia, w niedzielę, 23 września, Matylda była w Lotte New York Palace przy Madison Avenue na spotkaniach z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem i innymi adwokatami SDG, takimi jak księżniczka Wiktoria ze Szwecji i Al Gore.

Spotkała się również z członkami Schwab Foundation for Social Entrepreneurship.
W poniedziałek, 24 września, wzięła udział w pokojowym szczycie Nelsona Mandeli.
Spotkała się wtedy z z portugalskim prezydentem Marcelo Rebelo de Sousa,  belgijskim ambasadorem przy ONZ, Marcem Pecsteenem oraz z Virginią Gamba z fundacji "Children Not Soldiers".
Królowej towarzysz minister spraw zagranicznych Didier Reynders oraz  Valerie Boels, były doradca ekonomiczny na dworze, a obecnie część belgijskiej reprezentacji w ONZ, doradca na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.
Matylda wygłosiła przemówienie podczas spotkania"Finansowanie przyszłości" na wysokim szczeblu poświęconej reintegracji dzieci-żołnierzy.

Królowa spokała się z kolejnymi adwokatami SDG Muhammadem Yunusem (założyciela Grameen Bank), Graçę Machel (przewodniczącą Fundacji Rozwoju Społeczności i Komisji Narodowej UNESCO w Mozambiku).Kolejne spotkania odbyła z  Martą Pais, specjalnym przedstawicielem ONZ ds. Przemocy wobec dzieci, Robertem Skinnerem, dyrektorem UNOPS, Henrietta Fore, dyrektorem wykonawczym UNICEF oraz z Kristaliną Georgieva, dyrektorem Banku Światowego.We wtorek, 25 września, królowa Matylda i kardynał Timothy Dolan odwiedzili Cathedral High School na Północnym Manhattanie, aby dowiedzieć się o ich projekcie "High School for the Underpriviledged"-Szkoła dla osób niedocenianych.

Po powrocie do siedziby ONZ królowa wzięła udział w konferencji "Youth with a vision: #She is equal"-Młodzież z wizją: #Ona jest równa.
***Kilka dni temu wypłynęło zdjęcie przedstawiające księżniczkę Elżbietę w nowej szkole. Prawdopodobnie było to jakieś wydarzenie integrujące nowych uczniów.

Źródła zdjęć: Belga Image, queenmathilde.blogspot.com

2 komentarze:

  1. Podoba mi się ten pomarańczowy kombinezon królowej lubię takie żywe kolory
    Ciekawe jak księżniczce podoba się w nowej szkole?

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej ucieszyło mnie spotkanie z księżniczką Victorią.
    Spodobała mi się ta pomarańczowa sukienka z pelerynką. Miło ucieszyć oko tak żywymi kolorami,wpasowującymi się w porę roku,a nie wciąż tylko czerń,granat i nude.Od razu na tych spotkaniach zrobiło się weselej :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.