Nowe zdjęcia dzieci z Luksemburga+Maria Teresa przewodnikiem


Dziś rano luksemburski dwór wielkoksiążęcy ponownie zaskoczył i opublikował pięć zdjęć wielkoksiążęcych wnuków: księcia Gabriela, księcia Noaha (synów księcia Louisa i Tessy Anthony) oraz księżniczki Amalii i księcia Liama (dzieci księcia Felixa i księżnej Claire).
Zdjęcia wykonała Lola Velasco w ogrodach Zamku Berg, co pozwala przypuszczać, że wykonano je w tym samym czasie co zdjęcie starszych członków rodziny wielkoksiążęcej (link tutaj).***


Natomiast 12 września zaskoczyła wielka księżna Maria Teresa, kiedy nieoczekiwanie oprowadziła grupę turystów po Pałacu Wielkoksiążęcym. Stało się tak w ramach drugiej edycji akcji ,,Guide for one day", organizowanej przez ministerstwo gospodarki.


Akcja w tym roku trwa od 30 lipca do 15 września i ma na celu pokazanie nowym mieszkańcom Luksemburga, ale i każdemu innemu zainteresowanemu, piękno tego państwa. "Przewodniki" są niezależne od biur turystycznych, z którymi nie są w żaden sposób konkurencyjne. Przewodnicy proponując - dobrowolnie i w czasie wolnym - towarzyszenie i przewodnictwo odwiedzającym miejsca, które są dla nich ważne, w celu uzyskania oryginalnych i wysoce spersonalizowanych wizyt.

Na zakończenie zwiedzania, Maria Teresa i uczestnicy wycieczki zapozowali do pamiątkowych zdjęć na pałacowych schodach, na których często są wykonywane zdjęcia z oficjalnych audiencji lub innych okazji, np. w zeszłym roku po ślubie cywilnym księżniczki Marie-Gabriell i Antoniusa Willmsa.Źródło zdjęć: Lola Velasco i Sophie Margue/Cour grand-ducale

4 komentarze:

 1. To musiało być niesamowite przeżycie zwiedzać pałac w towarzystwie wielkiej księżnej
  Zdjęcia urocze

  OdpowiedzUsuń
 2. Niespodzianka za niespodzianką ze strony luksemburskiej dworu i to jakie! Trudno mi uwierzyć w to,że Liam już chodzi, a Amelia wyrosła na piękną i dużą księżniczkę: )

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam podziwiać rodziny królewskie - a najbardziej zawsze fascynowały mnie ich kapelusze i inne nakrycia głowy - ktoś kto projektuje to dla nich musi mieć mega wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.