Nowości u Matyldy+co wiemy o stanie zdrowia królowej Paoli?


Przedwoczoraj wieczorem na Zamku Laeken królowa Matylda i król Filip wydali przyjęcie dla młodych osób zajmujących się zdrowiem psychicznym. Dyskusje skupiły się na zmianach w społeczeństwie i ich wpływie na dobrostan psychiczny i opiekę psychiatryczną.***

Mimo że królowa Matylda wróciła już do Brukseli z Nowego Jorku, to na jednym z wydarzeń Zgromadzenia ONZ pokazani film z królową, na którym mówi o wadze zdrowia psychicznego.


***

Wczoraj para królewska wydała przyjęcie dla belgijskich lekkoatletów, którzy w tym roku zdobyli medale na mistrzostwach Europy i Świata w dziedzinach olimpijskich i paraolimpijskich. Wśród zaproszonych znaleźli się również trenerzy i członkowie komitetów olimpijskich i paraolimpijskich.


***

Królowa Paola po przylocie do Brukseli, została zabrana do szpitala Sint-Lucas. Cały czas towarzyszy jej mąż, król Albert. Pałac Królewski przedwczoraj nie potwierdził by królowa doznała udaru, a jedynie, że ma poważniejsze problemy ze zdrowiem i są potrzebne dodatkowe badania.

Praktycznie zaraz po przylocie do Brukseli, Paolę odwiedził król Filip, a wczoraj królowa została wypisana ze szpitala i udała się do domu, zamku Belvedere, na terenie Laeken.

Po południu w oświadczeniu podano, że królowa Paola doznała lekkiego udaru, ale pozostawił on znaczących konsekwencji.

Przedwczoraj prezydent Włoch przesłał oficjalne słowa wsparcia do króla Filipa po informacji o nie najlepszym stanie zdrowia królowej Paoli.

Źródło zdjęć: Palace Royale

3 komentarze:

 1. Z filmiku moją uwagę zwróciła piękna,końcowa scena,gdy królowa pomaga pisać dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Długo nie umiałam przekonać się do królowej Matyldy. Irytowała mnie,wydawała się wycofana i nieco zagubiona w swojej roli. Teraz widzę,że robi mnóstwo bardzo ważnych rzeczy,a mało kto o tym mówi. Ciekawe czy rozmawiała na temat zdrowia psychicznego z Kate i Williamem,kiedy ci byli w Belgii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zeszłoroczne wydarzenie w Belgii, na którym byłą belgijska para królewska oraz Catherine i William, dotyczyło 100-lecia wydarzeń z czasu I wojny światowej, ale może w kuluarach o tym rozmawiali? Tego się nie dowiemy niestety.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.