Nowości z belgijskiej rodziny królewskiej


Wczoraj królowa Matylda, król Filip z dwójką najmłodszych dzieci-księciem Emmanuelem i księżniczką Eleonorą-spędzili Dzień bez samochodu na rowerach oraz odwiedzili Les Ateliers des Tanneurs.
Les Ateliers des Tanneurs to centrum biznesowe w odrestaurowanych Palais du Vin i byłych domach towarowych Merchie-Pède. Ten rozległy secesyjny kompleks ponad
8000 m² został odkupiony i całkowicie odnowiony z inicjatywy CPAS w Brukseli. Prawie 5000 m² jest zarezerwowanych na prowadzenie działalności gospodarczej: powierzchnie produkcyjne, biura, powierzchnie elastyczne i powierzchnie komercyjne, aby pomieścić firmy startowe.Są także wyjątkowym miejscem na imprezy profesjonalne, świąteczne i kulturalne. Otwierają swoje drzwi dla publiczności podczas pewnych działań kulturalnych (Biennale Art Nouveau, Dni Dziedzictwa ...), oferują przestrzeń konferencyjną, seminarium lub inne wydarzenia. Restauracja jest otwarta dla publiczności od południa, w Halle aux Barrels i na targu produktów ekologicznych w starej hali 1902.Rok temu rodzina również wzięła udział w tym dniu. Tutaj to opisałam.***

14 września królowa Matylda odbyła niezapowiedziane wyjście i odwiedziła Janssen Pharmaceutica. Tematem wizyty było zdrowie psychiczne. Królowa wzięła udział w spotkaniu roboczym na ten temat, a następnie odwiedziła laboratoria, w których wykorzystywana jest najnowsza technologia. Królowa od dawna pracuje w zakresie szerzenia wiedzy a temat zdrowia psychicznego, a szczególny nacisk na to kładzie w swej pracy jako adwokat ONZ da spraw Zrównoważonego Rozwoju. Z tego wyjścia nie pojawiły się żadne zdjęcia, jedynie powyższa informacja.

***

Książę Laurent z żoną i dziećmi odwiedził odwiedził Muzeum Holokaustu w koszarach Dossin w Mechelen. Książę przyjął zaproszenie od Michaela Freilicha, redaktora naczelnego Jewish News po tym jak został skrytykowany za porównanie swojej sytuacji do sytuacji Żydów w czasie II wojny światowej.


Co do obecności jego żony i dzieci, to książę sam o tym zadecydował, ponieważ chciał pokazać, że edukacja pamięci to nie tylko zadanie dla szkół, ale i dla rodziców. Książę szczególnie chciał podkreślić przez wizytę to jak szybko może zostać wykluczony ktoś się wyróżniający na tle innych i do jakich skrajnych zachowań może to doprowadzić.


Kilka miesięcy temu, królowa Matylda odwiedziła Muzeum. Link tutaj.


Źródła zdjęć: Belga Image, Gazet van Antwerpen

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.