Nowości z Luksemburga


Po południu 24 września wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa uczestniczyli w inauguracji Maison du Livre-Domu książki, który znajduje się w ,,mieście nauki"-Belval.
Centrum nauki w Luksemburgu mieści się w dawnym budynku ładunków mineralnych "Möllerei", pomiędzy placem Akademii a Place des Hauts Fourneaux. Ze względu na położenie geograficzne na terenie i jego charakterystyczną architekturę, Luksemburg Centrum Nauczania - Maison du Livre odzwierciedla jego szczególną rolę w dzielnicy uniwersyteckiej. Będzie miejscem zarówno konsultacji, jak i przechowywania zbiorów biblioteki uniwersyteckiej, ale także miejscem szkoleń, nauki i życia społeczno-kulturalnego.Jako nowoczesna biblioteka uniwersytecka, Luxembourg Learning Centre reprezentuje zbiór usług zorganizowanych wokół kolekcji i systemu informacyjnego. Odpowiada w szczególności na potrzeby dokumentalne wydziałów i interdyscyplinarnych ośrodków Uniwersytetu Luksemburskiego w Belval, zarówno w zakresie działalności dydaktycznej, jak i badawczej.Ponadto, kolekcje i usługi Luksemburskiego Centrum Nauczania są również dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy nie są członkami społeczności uniwersyteckiej (źródło: MDDI i Belval Fund).***

26 września wielka księżna Maria Teresa uczestniczyła w 20-leciu stowarzyszenia ALAN.

ALAN to luksemburskie stowarzyszenie pomocy osobom z chorobami nerwowo-mięśniowymi i rzadkimi chorobami. Jest organizacją non-profit założoną w 1998 roku i uznaną za interes publiczny od 2000 roku.

Źródła zdjęć: Cour grand-ducale / Marion Dessard, Cour grand-ducale / Sophie Margue

3 komentarze:

 1. Wielka księżna ma ostatnie pięknie uczesane włosy i w ogóle promienieje:)
  Wiadomo cokolwiek o parze dziedzicznej ?Już studiują w Londynie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydano żadnego nowego oświadczenia w tej sprawie i raczej nie zostanie ono wydane. Prawdopodobnie są już w Londynie, bo nie mają żadnych ogłoszonych wyjść w Luksemburgu i prawie nic o nich nie słychać od lipca.

   Usuń
  2. Może zobaczymy Clarie lub Felixa bo szczerze uwielbiam tą parę a Amalia już na pewno chodzi do przedszkola i Liam może też poszedł więc fajnie byłoby ich zobaczyć od czasu do czasu

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.