Ostatnie wyjścia Marii Teresy i Henri'ego+rocznica ślubu


W piątek, 21 września, wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa wzięli udział w sesjach akademickich z okazji 200-lecia Kolegium Medycznego.
Kolegium Medyczne to to grupa lekarzy, dentystów, farmaceutów i psychoterapeutów. Rejestracja w Kolegium jest prawnie wiążąca dla wszystkich podmiotów w tych zawodach w Luksemburgu na czas określony lub na stałe.

***W sobotę, 22 września, wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa wzięli udział we wręczeniu Lëtzebuerger Filmpräis 2018. Jest to ósma edycja tej nagrody filmowej.

Wielka księżna wręczyła nagrodę w kategorii najlepszego filmu fabularnego w koprodukcji. W tej kategorii wygrał film ,,Noces" w reżyserii Stephena Strekera w koprodukcji z Tarantula Luxembourg.

Na uroczystości był również premier, Xavier Bettel, który jest zarazem ministrem kultury; dyrektor luksemburskiego Funduszu Filmowego, Guy Daleiden, burmistrz Luksemburga, Lydie Polfer.***Dziś wielka księżna Maria Teresa wzięła udział w otwarciu Centrum Rozwoju Praktyk swojego imienia.Centrum jest kontynuacją zainteresowania wielkiej księżnej problemami dzieci z uczeniem się. Wcześniej Maria Teresa zorganizowała forum na ten temat (w 2016 roku).Do tej pory powstało dziewięć centrów dla dzieci. Dzieci otrzymują w nich pomoc z zaburzeniami czytania, pisania i liczenia, a także powiązane zaburzenia, takie jak zaburzenia koncentracji uwagi (z nadpobudliwością lub bez niej), dyspraksję, dysfazję itp.


Księżna szczególnie poświęca uwagę temu zagadnieniu, ponieważ jej syn, książę Louis, zmaga się od dzieciństwa z dysleksją.


***Dziś 24 rocznicę ślubu kościelnego obchodzi książę Guillaume (młodszy brat wielkiego księcia Henri'ego) i księżna Sibilla. Wszystkiego najlepszego!

Źródła zdjęć: Collège médical / Vincent Flamion, Cour grand-ducale / Sophie Margue, wort.lu, Cour grand-ducale / Sophie Margue

5 komentarzy:

 1. Nie widziałam sukni ślubnej Sibilli,ależ śliczna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się chociaż chciałabym zobaczyć dokladniejsze zdjęcia

   Usuń
  2. Kilka zdjęć sukni w całości: https://i.pinimg.com/originals/0d/3a/32/0d3a325a35ad9351048f9a1b05386a4c.jpg
   https://media.gettyimages.com/photos/wedding-of-prince-guillaume-of-luxembourg-and-sibilla-weiller-in-on-picture-id115128449?k=6&m=115128449&s=612x612&w=0&h=grniUkSOG2wcHnLCEZoJMjbl4A7GGhPTicrjywDbJ9g=
   http://2.bp.blogspot.com/-d8ApDEicLKw/T-eF89sUGOI/AAAAAAAAIMk/_fBfFmtKqPY/s1600/_Train.jpg
   Suknię zaprojektował Valentino, a ślub odbył się w kościele na terenie Wersalu pod Paryżem.

   Usuń
 2. Uwielbiam tą parę (H&MT). Wciąż wyglądają na takich zakochanych, zapatrzonych w siebie...

  OdpowiedzUsuń
 3. od jakiegoś czasu wielka księżna MT wydaje mi się być jeszcze szczęśliwszą osobą niż była, jakby wskoczyła na wyższy poziom szczęścia i chyba jest to spowodowane utrata wagi, do ślubu szła jako chudziutka i zgrabniutka kobietka, po 5 ciążach miała prawo zmienić się jej sylwetka a teraz wydaje mi się, że zgubiła trochę kg, chyba, że tak perfekcyjnie maskuje, ale zdjęcie w sukience koloru fuksja daje do myślenia, szczególnie nóżki wyszczuplały

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.