Rozpoczęcie roku szkolnego w Belgii


Wczoraj w Belgii rozpoczął się rok szkolny. Z tej okazji belgijski dwór królewski opublikował nowe zdjęcie księcia Gabriela, księcia Emmanuela i księżniczki Eleonor na schodach Zamku Laeken. Tydzień temu księżniczka Elżbieta pojechała do szkoły w Walii, o czym pisałam tutaj. Prawdopodobnie oboje rodzice odwieźli ją do szkoły.


Z kolei Matylda odprowadziła księcia Gabriela i księżniczkę Eleonor do szkoły Sint-Jan Berchmans w Brukseli, którą ukończyła i księżniczka Elżbieta. Rok temu Elżbietę, Gabriela i Eleonor odprowadzał tata, król Filip, link tutaj.
Książę Emmanuel z racji swojej dysleksji uczęszcza do wyspecjalizowanej placówki: szkoły Eureka w Leuven. Emmanuelowi w tym roku towarzyszył król Filip, a rok temu Matylda, co opisałam tutaj.
Co roku fotografowie mogą robić zdjęcia rodzeństwu w pierwszym dniu szkoły, ale przez cały rok muszą dać im spokój. Tutaj opisałam jak wyglądał pierwszy dzień szkoły wśród dzieci Matyldy i Filipa w przwciagu ostatnich lat.Źródła zdjęć: Royal Palace, Belga Image

4 komentarze:

 1. fajny układ z mediami, zresztą rodzina często publikuje zdjecia dzieci i dopuszcza do nich dziennikarzy, ale kiedy trzeba ci dają im "prywatność"

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny zwyczaj z tym odprowadzaniem dzieci do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 3. Dyplomatycznie rodzice wymieniają się dziećmi: )
  I tak będzie ich ubywać z roku na rok -za chwilę w ślady Elżbiety pójdzie Gabriel,potem Emmanuel...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię te ich tradycje na rozpoczęcie roku szkolnego ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.